UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може отримати військову базу на Червоному морі в обмін на зброю

Армія Судану згодна надати дозвіл Москві на розміщення «не зовсім військової бази»

Російський корабель біля Судану

Російський корабель біля Судану

Армія Судану, яка є однією зі сторін у триваючій в країні громадянській війні, заявила, що готова отримати зброю від Росії в обмін на дозвіл Москві створити військову заправну станцію на узбережжі Червоного моря. Це є ударом для США, оскільки росіяни набувають впливу в африканській країні, зазначає Bloomberg.

Військова делегація вирушить до Росії протягом декількох днів, щоб укласти угоду, заявив 25 травня помічник головнокомандувача Ясір Аль-Атта в ефірі телеканалу «Аль-Хадат». Влада отримає «життєво необхідну зброю і боєприпаси», сказав він, описавши запланований місце розміщення росіян на Червоному морі як «не зовсім військову базу».

Аль-Атта також сказав, що співпраця з Росією повинна виходити за рамки військового сектора і включати гірничодобувну промисловість, золото, порти, виробництво і сільське господарство. Делегація міністрів також відвідає Росію, щоб обговорити ці компоненти, перш ніж буде підписана будь-яка всеосяжна угода, сказав він.

Читайте також: Українські спецпризначенці взяли у полон найманців «Вагнера» в Судані − Kyiv Post

Bloomberg нагадує, що Москва вже давно прагне закріпитися на берегової лінії Судану і остаточна угода посилить занепокоєння Заходу з приводу зростаючого впливу цієї країни в Африці. Ця заява з'явилася в той час, коли армія Судану намагається повернути собі ділянки території, втрачені конкурентам – Силам швидкого реагування.

Вперше питання про російську військово-морську базу обговорювалося під час правління суданського диктатора Омара аль-Башира, але після його повалення в результаті народного повстання в 2019 році США та інші країни прагнули відновити повноцінні відносини і забезпечити собі нового союзника в неспокійному регіоні.

Війна між лідерами армії та Силами швидкого реагування порушила ці розрахунки, дедалі більше залучаючи іноземних гравців і викликаючи занепокоєння в західних столицях. Тим часом Іран, колись союзник ісламістського режиму Башира, надав у 2024 році військові дрони суданським військовим, що допомогло їм відвоювати значну частину столиці Судану Хартума.

Читайте також: "Вагнери" в Африці: лідер Судану скаржиться ООН на зв’язки бойовиків RSF з найманцями із Росії

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у вересні минулого року провів незаплановану зустріч з головою Суверенної ради Судану Абдель Фаттахом аль-Бурганом. Зеленський подякував за послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України з боку Судану. У березні The Wall Street Journal вийшла зі статтею, в якій стверджувалось, що Україна воює з Росією у Судані, де Москва підтримує Сили швидкого реагування (RFS).