UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай запускає безпілотники навколо Тайваню в межах нової тактики спостереження — Bloomberg

Пекін посилює тиск на острів.

Китайські військові вдруге за тиждень запустили безпілотник навколо Тайваню, що свідчить про нову тактику спостереження. Напруженість у Тайванській протоці залишається високою, пише Bloomberg.

Народно-визвольна армія Китаю запустила BZK-005 – розвідувальний безпілотник дальнього радіуса дії, над більшою частиною зони ідентифікації протиповітряної оборони острова, згідно з даними, опублікованими Міністерством оборони Тайваню.

Безпілотник пролетів з півночі і облетів східну частину зони ідентифікації ППО, а потім повернув на південь і вирушив на захід, облетівши більшу частину острова.

Це вже другий випадок, коли армія Китаю запустила військовий безпілотник за таким маршрутом навколо Тайваню.

Перший випадок такого польоту БПЛА навколо острова зафіксували наприкінці минулого тижня. Попередні безпілотники Китаю літали коротшими маршрутами навколо оборонної зони.

Читайте також: Конгрес США спроектував, що не зможе допомогти Тайваню після ймовірного вторгнення Китаю

Бюро національної безпеки Тайваню уважно стежить за ситуацією з безпілотниками, заявив заступник генерального директора відомства Чен Чін-Куан.

«Поки що розвіддані не вказують на те, що Китай планує використовувати дрони для провокації конфлікту в сірій зоні», - сказав він.

Польоти безпілотників і військових літаків відбулися в той час, коли командувач Тихоокеанськими силами морської піхоти США у відставці Стівен Раддер очолив делегацію оборонних підрядників для обговорення спільної розробки військової техніки, в тому числі безпілотників і боєприпасів, із тайванськими компаніями в середу, 3 травня.

Останнім часом Пекін посилив військову активність поблизу острова, зокрема, часто фіксується вторгнення військових літаків Китаю в зону ідентифікації ППО острова. Минулого року армія Китаю майже подвоїла кількість військових польотів над островом порівняно з роком раніше - до понад 1700.

Напруженість у відносинах між США і Китаєм також зросла через Тайвань, який прагне тісніших зв'язків з Вашингтоном на тлі зростання тиску з боку Пекіна. Минулого року президент острова Цай Інвень зустрілася з колишнім спікером Палати представників США Ненсі Пелосі, а минулого місяця - з нинішнім спікером Кевіном Маккарті. Ці події викликали обурення в Пекіні, який вважає острів своєю територією.

Після зустрічі Цай із Маккарті Китай провів триденні військові навчання навколо Тайваню, заявивши, що Пекін «готовий у будь-який момент вступити в бій і придушити сепаратистську діяльність та іноземне втручання».

Читайте також: Підтримка незалежності Тайваню «приведе японський народ до вогню» – посол Китаю

Раніше китайський міністр закордонних справ Цінь Ган заявив, що обидві сторони Тайванської протоки належать Китаю. За його словами, для Пекіна захист суверенітету є правильним і доречним.

Глава Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.