UA / RU
Підтримати ZN.ua

Китай посилює "війну в сірій зоні”, щоб виснажити Тайвань — звіт Міноборони острова

Тайбей накопичує зброю і паливо, на випадок тривалої війни з Китаєм.

Китай активізував "війну в сірій зоні" проти Тайваню, запускаючи навколо острова повітряні кулі, безпілотники та відправляючи цивільні човни, йдеться у звіті Міністерства оборони Тайваню. Про це повідомляє Reuters.

Тайвань, уряд якого відкидає претензії Пекіна на суверенітет, останніми роками скаржиться на те, що Китай використовує так звану війну в “сірій зоні”, яка полягає у застосуванні нерегулярної тактики для виснаження супротивника, не вдаючись при цьому до відкритих бойових дій.

Читайте також: Тайвань заявив, що кораблі берегової охорони Китаю увійшли у води біля прикордонних островів

У доповіді, надісланій парламенту, з копією якої ознайомилося агентство Reuters, Міноборони острова заявило, що Пекін застосував тактику "багатофронтової насиченої сірої зони" для тиску на Тайвань, включаючи посилене патрулювання кораблів і літаків.

“Китай намагається збільшити навантаження на наші військово-морські та військово-повітряні сили, і приховати існування серединної лінії в протоці", - заявили в Міноборони Тайваню, маючи на увазі неофіційну межу між двома сторонами, яку китайські військові почали регулярно перетинати в останні роки.

У доповіді додається, що Пекін також залучив дослідницькі та риболовні судна, щоб "замаскувати військову діяльність під цивільну".

Щоб протистояти китайським загрозам Тайвань працює над заходами зі "збереження" своїх військ у разі війни, підвищуючи стійкість інфраструктури і проводячи навчання. Міністерство оборони Тайваню також заявило, що робить висновки з війни РФ проти України та війни між Ізраїлем і ХАМАС.

Тайбей накопичує зброю і паливо, щоб витримати тривалу війну з Китаєм.

У разі конфлікту Пекін спробує швидко захопити острів і запобігти зовнішньому втручанню. Щоб ускладнити це, Тайвань працює над диверсифікацією своїх командних систем і впровадженням більш мобільного й далекобійного озброєння, а також штучного інтелекту, одночасно посилюючи зв'язки з демократичними союзниками, в тому числі зі Сполученими Штатами. У доповіді не уточнюється, що саме передбачають ці кроки.

Цього тижня Китай заявив, що збільшить оборонні витрати на 7,2% у 2024 році, водночас застосовуючи жорсткішу риторику щодо Тайваню.

Міністр оборони Тайваню Чіу Куо-чен сказав, що Тайбей не приєднається до гонки озброєнь з Пекіном, оскільки "незаперечним фактом" є те, що китайська армія потужніша, ніж тайванська.

"Єдине, що ми можемо зробити - це посилити всі аспекти нашої підготовки", - зазначив він.

Міністерство оборони Тайваню повідомило, що цього року збільшить кількість ракетних навчань і почне нічні тренування для пілотів.

Читайте також: Китай використав жорсткіше формулювання щодо Тайваню, відмовившись від згадки про "мирне возз'єднання" 

Раніше повідомлялося, що Тайвань зіштовхнувся з постійним тиском з боку Китаю на тлі наближення інавгурації нового президента острова, якого Пекін вважає сепаратистом. Офіційні особи в Тайбеї побоюються, що Китай може ще більше звузити простір Тайваню для “маневру”, не вдаючись до прямого військового вторгнення.

Президентські вибори на Тайвані не потішили Китай, хоча “китайський чинник” і став важливим складником тайванської виборчої кампанії. Більшість тайванців не хоче бути частиною КНР, а погрози та безкомпромісність китайського уряду обернулися протилежними результатами вже треті вибори поспіль. Про деталі цих виборів і те, чому вони важливі для України, читайте в статті Наталії БутирськоїТайванські вибори та Україна: Китаю все важче”.