Китай погодився надати безкоштовну військову допомогу Мальдівам, заявило міністерство оборони острова, сигналізуючи про тісніші оборонні зв'язки з Пекіном – всього через кілька місяців після того, як індійські війська були змушені покинути країну.
Міністерство оборони Мальдівів повідомило, що підписало угоду з Китаєм про надання допомоги, додавши, що це сприятиме зміцненню двосторонніх зв'язків. Жодних конкретних деталей про угоду не було надано, повідомляє Bloomberg.
Цей крок є останньою ознакою тісніших зв'язків між Мальдівами і Китаєм після обрання у вересні президента Мохамеда Муїззу, який проводив кампанію, обіцяючи зменшити вплив Індії на країну і зблизитися з Пекіном.
Міністерство закордонних справ Китаю заявило 5 березня, що країна «прагне до побудови всеосяжного стратегічного партнерства» з Мальдівами.
«Співпраця не спрямована проти жодної третьої сторони і не повинна заважати жодній третій стороні», – заявила прес-секретар МЗС Мао Нін на брифінгу в Пекіні.
Незабаром після своєї зустрічі з лідером Китаю Сі Цзіньпіном в січні Муїззу звернувся до Індії з офіційним проханням вивести війська з острова. Минулого місяця Індія заявила, що задовольнить цю вимогу до 10 травня. Індія і Китай по черзі змагаються за вплив на Мальдіви, інвестуючи значні кошти в їхню інфраструктуру і надаючи кредити.
Нагадаємо, Китай посилює свої позиції у Індійському океані. Оборонні витрати Китаю у 2024 році зростуть на 7,2% – найбільше за останні п'ять років. Китай посилив риторику щодо Тайваню. Пекін прийняв більш жорсткі формулювання щодо острова, не згадуючи про «мирне возз'єднання» в доповіді прем'єр-міністра Лі Цяна на Всекитайських зборах народних представників 5 березня.
За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає «виплекати сад світової Сі-вілізації». Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Про це пише посол України в Японії Сергій Корсунський у статті «Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?» на ZN.UA.