Пекін досі не дав офіційної відповіді на запит США про зустріч міністра оборони Ллойда Остіна і його китайського колеги Лі Шанфу на майбутньому форумі в Сінгапурі. Про це заявив помічник міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні Елі Ратнер, повідомляє Bloomberg.
«Міністр Остін і Міністерство оборони ініціювали запит на зустріч із генералом Лі, і на цей запит так чи інакше не було відповіді», - сказав Ратнер.
США запропонували провести зустріч між міністрами оборони в межах «Діалогу Шангрі-Ла», який відбудеться в Сінгапурі наступного тижня.
Останнім часом Штати намагаються відновити переговори з вищими посадовими особами Китаю після того, як відносини країн зіпсувалися, особливо на тлі інциденту з китайською шпигунською повітряною кулею.
Цього тижня відбулася зустріч міністрів торгівлі США та Китаю, а раніше пройшли переговори між радником з національної безпеки Джейком Салліваном та головним дипломатом Пекіна.
Нещодавно, без прямої відповіді на запит США, Китай висловив занепокоєння щодо американських санкцій, які Штати запровадили проти Лі у 2018 році за те, що він брав участь у купівлі бойових літаків Су-35 і обладнання для ракетних систем С-400 від російського продавця озброєнь «Рособоронекспорт». Китай стверджує, що Лі не буде в рівних умовах з Остіном, якщо санкції залишаться чинними.
Ратнер підтвердив позицію Пентагону, що санкції проти Лі не є юридичною перешкодою для зустрічі двох міністрів оборони, додавши, що зв'язки між військовими мають вирішальне значення для врегулювання майбутніх криз, які можуть перерости у військовий конфлікт.
«Знову ж таки, питання для Китаю полягає в тому, чи потрібна нам велика криза, перш ніж ми поставимось до цього серйозно? Наш аргумент - зробімо це зараз», - сказав Ратнер.
Раніше повідомлялося, що адміністрація президента США Байдена намагається ускладнити для Китаю можливість відмовитися від комунікації, закликаючи до зустрічей і телефонних дзвінків — стратегія, спрямована на послаблення напруженості між країнами і зображення китайського лідера Сі Цзіньпіна як непоступливого, якщо він відмовиться від співпраці. Однак критики адміністрації Байдена кажуть, що через таку стратегію Вашингтон виглядає слабким.