UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МЗС Британії відклав поїздку до Пекіна на тлі загадкового зникнення з публіки міністра закордонних справ Китаю  

Китайський дипломат не з'являється на публіці вже майже місяць.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі відклав заплановану на цей місяць поїздку до Пекіна, ілюструючи, як таємниче зникнення високопоставленого китайського дипломата відбивається на геополітиці. Про це повідомляє Bloomberg.

Майже місяць відсутності міністра закордонних справ Китаю Цинь Гана на публіці призвів до затримки візиту Клеверлі до Пекіна, який раніше очікувався наприкінці липня.

Джерела Bloomberg кажуть, що ситуація з Цинь Ганом була головною причиною того, що міністр закордонних справ відклав свою поїздку, тоді як інше джерело зазначило, що це було одним із кількох факторів.

Читайте також: Китай та РФ починають використовувати військову співпрацю, щоб “проектувати силу” проти інших країн — FT

Обидві країни розглядають альтернативні дати візиту. Клеверлі планував відвідати Пекін пізніше цього місяця в межах ширших зусиль прем'єр-міністра Ріші Сунака, спрямованих на налагодження відносин між країнами, напруженість у яких викликана багатьма причинами - від тиску Китаю на Гонконг до вторгнення Росії в Україну.

Майже місяць тому Цинь зник з поля зору громадськості, а коментарі про нього були викреслені зі стенограм брифінгів МЗС, де речник спочатку пояснював відсутність міністра його "фізичним станом". Востаннє главу МЗС Китаю бачили на публіці 25 червня, коли він зустрічався з офіційними особами з Росії, Шрі-Ланки та В'єтнаму, які приїхали з візитом. Колишній міністр закордонних справ Китаю Ван І брав участь в останніх дипломатичних зустрічах замість нинішнього глави МЗС.

Затримка з поїздкою Клеверлі показує, як можуть постраждати дипломатичні зв'язки Китаю, якщо навколо відсутності Цинь Гана виникне більше запитань. Лідер Китаю Сі Цзіньпін намагається зміцнити зв'язки з європейськими країнами, щоб дати поштовх млявому економічному зростанню і уникнути нової холодної війни зі США та їхніми союзниками.

Клеверлі, за звичних обставин, мав би зустрітися зі своїм колегою-міністром під час візиту до Пекіна. Зустріч між британським міністром закордонних справ і головним дипломатом Пекіна Ван І, який очолює комісію Комуністичної партії із закордонних справ, виходила б за межі норм, сказало джерело Bloomberg.

Жоден британський високопосадовець такого рівня, як Клеверлі, не відвідував Китай відтоді, як Сі розпочав свій третій термін на посаді лідера партії в жовтні. Складається враження, що британці відстають від німців і французів, чиї високопоставлені офіційні особи відвідали Китай в останні місяці.

Інформаційний вакуум навколо Цінь Гана виникає на тлі зростання занепокоєння щодо скорочення доступу до інформації в Китаї. Минулого року влада країни обмежила доступ до корпоративних даних, судових документів, наукових журналів та здійснила рейди на експертні мережі, що обслуговують бізнес, звужуючи можливості інвесторів оцінювати показники економіки.

Читайте також: Генрі Кіссінджер зустрівся з Сі Цзіньпіном у Китаї

За десять років Китай став іншим. І річ не в показниках зростання ВВП. Насамперед ідеться про зовнішню політику та дипломатію, що явно свідчать про глобальні амбіції Китаю на чолі з Сі Цзіньпіном, який бажає «виплекати сад світової Сі-вілізації». Як на це дивляться США, Японія та Індія? Яке місце в усій цій геополітиці відведено Росії? Читайте статтю посла України в Японії Сергія Корсунського «Чи вдасться Китаю побудувати світову Сі-вілізацію?».