Міністр оборони Китаю Лі Шанфу у вівторок, 15 серпня, застеріг від "гри з вогнем" навколо Тайваню, завуальовано вказуючи на Сполучені Штати під час виступу на Московській конференції з міжнародної безпеки в Росії. Про це повідомляє CNN.
Лі заявив, що спроби "використати Тайвань для стримування Китаю неодмінно закінчаться провалом".
Коментарі Лі перегукуються з попередніми заявами китайських офіційних осіб, але місце його виступу було важливим і символічним з огляду на вторгнення Росії в Україну.
Керівна Комуністична партія Китаю претендує на самоврядну демократію Тайваню і пообіцяла взяти острів під свій контроль, у разі необхідності - силою. Вона неодноразово критикувала американську взаємодію з Тайванем, у тому числі за продаж американської зброї Тайбею. Вашингтон не має офіційних дипломатичних зв'язків з островом, але є його важливим партнером.
Лі, проти якого США запровадили санкції у 2018 році за закупівлю російської зброї, взяв участь у Московській конференції з безпеки, розпочавши візити до Росії та близького союзника Кремля - Білорусі.
Як повідомляли раніше російські пропагандистські ЗМІ з посиланням на Міністерство оборони РФ, яке організовує щорічний захід, у форумі також візьмуть участь високопоставлені представники оборонних відомств із понад 20 "дружніх держав", в тому числі Білорусі, Ірану та М'янми. Жодна західна країна не була запрошена.
Це вже другий візит Лі до Росії з моменту його вступу на посаду міністра оборони на початку цього року. Поїздка відбувається в той час, коли Пекін продовжує зміцнювати безпекові зв'язки з Москвою, попри війну Росії проти України.
Сі Цзіньпін не став перетинати “червоні лінії” Вашингтона щодо надання РФ зброї для війни проти України. Але це не завадило Пекіну зблизитися з російськими військовими в інший спосіб, писав раніше Bloomberg.
Минулого року Китай і збройні сили РФ провели шість спільних військових навчань - найбільше за останні двадцять років. Це становить дві третини всіх навчань Китаю з іноземними військовими у 2022 році, згідно з даними, зібраними Центром вивчення військових справ Китаю при Національному університеті оборони США.
Згідно з підрахунками, Росія і Китай провели щонайменше 36 спільних навчань після анексії Криму Путіним. Це порівняно з десятьма навчаннями за десятиліття, що передували 2014 року.