UA / RU
Підтримати ZN.ua

У ЦПК назвали «найстрашніше» покарання, яке отримав адвокат за затягування процесу у ВАКС

Більшість скарг на дії адвокатів завершуються або попередженням, або нічим

Захисники корупціонерів використовують різні методи затягування судового процесу, щоб їхні клієнти могли, врешті решт, уникнути покарання через сплив термінів притягнення до відповідальності. Цьому сприяє позиція Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА), яка майже не карає порушників (своїх колег).  

Про те, які покаранні отримують адвокати обвинувачених у корупції пише юрист ГО «Центр протидії корупції» Роман Колюхов у статті «Поправки Лозового» та маніпуляції захисту: як і чому адвокати затягують справи корупціонерів у ВАКС?» на ZN.UA. Він зазначає, що реальне покарання адвокатів за порушення дисципліни у Вищому антикорупційному суді дуже рідкісне явище.

Читайте також: Скасування «поправок Лозового»: чи поверне законопроєкт №10100 баланс у систему обчислення строків розслідування?

Як карають адвокатів:

«Кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури в значній кількості випадків покривають своїх колег, навіть коли грубе порушення законодавства або правил адвокатської етики очевидне… На жаль, поведінка окремих учасників процесу, зокрема деяких адвокатів, аж ніяк не відповідає ні процесуальному законодавству, ні стандартам професійної етики. Поглиблює цю проблему явна бездіяльність КДКА. Як бачимо, більшість адвокатів отримують хіба що попередження. Або ж у результаті не можуть займатися адвокатською діяльністю смішні строки у кілька місяців – така собі невелика вимушена відпустка», – пише Колюхов. 

Читайте також: ВАКС звільнив Насірова від відповідальності за однією із статтей

Також Колюхов звертає увагу на системну проблему, яка полягає у відсутності у Кримінальному процесуальному кодексі окремої статті про відповідальність за зловживання процесуальними правами. Розв’язати цю проблему можуть тільки народні депутати, доопрацювавши законопроєкт №5661.

«Аби виправити ситуацію із закриттям справ через відверто смішні формальні причини, вони вже зараз мають розглянути згадані законопроєкти №10100 та 10060-2, що усувають «поправки Лозового», через які покарання можуть не отримати десятки, якщо не сотні корупціонерів», – зазначає юрист.

Читайте також: Корупціонерів чекає розчарування: у Раді зареєстрували законопроєкт про скасування "правок Лозового"

Нагадаємо, завдяки «поправкам Лозового» ВАКС під час підготовчого розгляду 9 жовтня ухвалив рішення про закриття справи «Роттердам+». 12 жовтня ВАКС закрив справу «короля контрабанди» Вадима Альперіна.