UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кинути клієнта – один із способів захисту адвокатами корупціонерів

Залишити клієнта серед процесу – один із способів його зупинити

Захисники корупціонерів у своєму арсеналі методів затягування судового процесу мають не лише процесуальний спам, хитрощі та обман, за які їх майже не карає Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури (КДКА).  

Ще одним способом може бути «кидання клієнта». Про це пише юрист ГО «Центр протидії корупції» Роман Колюхов у статті «Поправки Лозового» та маніпуляції захисту: як і чому адвокати затягують справи корупціонерів у ВАКС?» на ZN.UA.

Так, у справі екснардепа-втікача Олександра Онищенка адвокати Вадим Маркевич, Олег Іщенко та Олександр Мірошник вирішили демонстративно залишити залу судових засідань. Сталося це після того, як судді відмовилися досліджувати відеозапис обшуку у повному обсязі, а також залишили без розгляду заявлений із цього приводу відвід. КДКА жодного із зазначених адвокатів до відповідальності не притягнула.

Читайте також: Корупціонерів чекає розчарування: у Раді зареєстрували законопроєкт про скасування "правок Лозового"

«Більш кричущий випадок стався у справі щодо зловживань при закупівлі палива однією із філій «Укрзалізниці». Адвокат Ігор Гончаров раптово під час засідання вирішив розірвати договір із клієнтом. При цьому обвинувачений спершу заявив, що відмовлятися від захисника не збирається, проте після особистої розмови з адвокатом змінив свою думку. Суд відмови не прийняв і вирішив, що адвокат усупереч нормам адвокатської етики відмовився захищати клієнта і змусив останнього відмовитися від своїх послуг», – пише Колюхов.

Ще один аналогічний випадок – у справі щодо Східного ГЗК за обвинуваченням екснардепа Миколи Мартиненка. У жовтні 2020 року адвокатка Нонна Надіч підвелася з місця і покинула засідання, залишивши своїх підзахисних без адвоката. Ще й пригрозила суддям кримінальною справою. 

Колюхов зазначає, що відсутність у Кримінальному процесуальному кодексі окремої статті про відповідальність за зловживання процесуальними правами є однією з причин, чому затягуються справи проти корупціонерів. Вирішити цю проблему можуть лише народні депутати, доопрацювавши законопроєкт №5661.

Читайте також: Скасування «поправок Лозового»: чи поверне законопроєкт №10100 баланс у систему обчислення строків розслідування?

Нагадаємо, завдяки «поправкам Лозового» ВАКС під час підготовчого розгляду 9 жовтня ухвалив рішення про закриття справи «Роттердам+». 12 жовтня ВАКС закрив справу «короля контрабанди» Вадима Альперіна.