UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЗМІ повідомили про візит Кім Чен Ина до Китаю

Приїзд північнокорейського диктатора привів до збоїв у розкладі потягів у Китаї.

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин прибув з візитом до Китаю, повідомляє Bloomberg з посиланням на власні джерела.

Подробиці візиту видання не повідомляє. Невідомо, як довго Кім Чен Ин пробуде в КНР і з ким з китайського керівництва він зустрінеться.

За даними видання Business Insider, на північному сході Китаю був помічений потяг, який прямував до Пекіна зі сторони кордону з КНДР. Поїзд спровокував масові збої в розкладі руху на китайській залізниці.

Прибуття составу до Пекіну збіглося з посиленням заходів безпеки в районі вокзалу. Повідомляється також про кортеж з лімузинів, який пересувався столицею Китаю в супроводі мотоциклів.

На думку журналістів, це може бути той самий бронепоїзд, на якому подорожував батько нинішнього лідера КНДР – Ки Чен Ір.

Якщо інформація підтвердиться, це стане першим закордонним візитом Кім Чен Ина. У разі його зустрічі з головою Сі Цзіньпіном – це також стане першою зустріччю очільника КНДР з іноземним лідером.

Китай надає суттєву фінансову допомогу КНДР, а також неодноразово підтримував Північну Корею на міжнародній арені. Президент США Дональд Трамп намагається з допомогою Пекіна вплинути на Пхеньян.

Раніше повідомлялося, що Президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі.

Як стало відомо у вівторок, 6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.

З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.

26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".