Країни лідери Європейського Союзу будуть вимагати від Великої Британії, аби та виконувала умови Brexit щодо Північної Ірландії, пише Reuters з посиланням на The Times.
Європа також може погрожувати прем'єр-міністру Британії Борису Джонсону торговою війною. Йдеться насамперед про канцлера Німеччини Ангелу Меркель та президенти Франції Еммануеля Макрона. Зустрічі, які вони повинні провести з Джонсоном сьогодні, 12 червня, стосуватимуться й цього.
"На Даунінг-стріт заявили, що Джонсон відкине погрози ЄС і дасть зрозуміти, що готовий скасувати ключову частину угоди в цьому місяці, якщо блок не відступить", - повідомляють ЗМІ.
Нагадаємо, у квітні Європарламент затвердив угоду щодо Brexit. Слідом за ним це зробив і Європейський союз. Ця угода встановлює правила майбутніх відносин після виходу Британії з ЄС.
Північна Ірландія входить до складу Великої Британії як автономний регіон, і вийшла з Євросоюзу разом з усією країною. Водночас Республіка Ірландія залишається членом ЄС. Питання функціонування кордону між ними було одним із найпроблемніших під час переговорів Лондона і Брюсселя.
Наприкінці березня високопоставлені представники уряду, бізнесу та громадянського суспільства Великої Британії, ЄС, США та Канади взяли участь у конференції, присвяченій відносинам Британії і ЄС після Brexit.
Для уряду британського прем'єра Бориса Джонсона відносини з ЄС не є пріоритетом. Він хоче зосередитися на інших частинах світу, США й Індо-Тихоокеанському регіоні. Інший його пріоритет - внутрішній, відновлення економіки після пандемії коронавірусу. Однак успіх «глобальної Британії» істотно залежатиме від більш продуктивних відносин з ЄС.