UA / RU
Підтримати ZN.ua

З Москви до Венесуели відправився порожній літак - ЗМІ

При цьому зовнішньополітичне відомство РФ не згадувало про плани вивозити з Каракаса російських громадян.

З московського аеропорту Внуково до столиці струсуючоїся від масових антимадуріанських демонстрацій Венесуели Каракасу відправився пасажирський авіалайнер "Боїнг 777". Авіалайнер здійснює свій рейс без пасажирів на борту, зате відразу з двома екіпажами - основним та підмінним, повідомляє російська "Нова газета".

Згідно документації, літак відзначений, як чартерний рейс №9801 компанії Nordwind Airlines. Незважаючи на те, що ця авіакомпанія спеціалізується на чартерних туристичних маршрутах, вона раніше ніколи не здійснювала польотів до Венесуели.

Видання також зазначає, що літак, який вилетів до Каракасу, тільки вранці того ж дня прибув з Таїланду; майже відразу ж віе відправився у новий рейс, завантажившись повністю, заправившись та прийнявши на борт подвійний екіпаж, що зазвичай робиться при перельоті без відпочинку в аеропорту прибуття.

Згідно з даними сайту Flightradar24, російський "Боїнг" повинен прибути до Каракасу о 20.00 за місцевим часом. Компанія не відповіла на спроби журналістів зв'язатися з її прес-службою, коментарів з приводу авіалайнера не дають.

Російським туристам, виходячи з тих подій, які відбуваються у Венесуелі, в останні дні рекомендовано відмовитися від польотів туди. Групові туристичні тури до Венесуели також давно вилучено з продажу. У Міністерстві закордонних справ Росії також не заявляли про будь-які плани вивезти з Венесуели кілька сотень (пасажиромісткість "Боїнга" становить кілька сотень людей) російських громадян.

Нагадаємо, що 25 січня інформаційне агентство Reuters з посиланням на власні джерела повідомило, що до охопленої масовими протестами Венесуели для охорони президента Ніколаса Мадуро прибули російські найманці підконтрольної Кремлю сумно відомої ПВК "Вагнер" - близько 400 "ветеранів" Сирії та Донбасу за наказом Москви були перекинуті на захист чинного лідера країни.

Кремль відправку "вагнеровцев" для охорони Мадуро спростував.

Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.

У підтримку Мадуро висловилися Росія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина.

20 травня 2018 року у Венесуелі відбулися дострокові вибори президента країни, левова частка опозиції бойкотувала їх. ЦВК оголосила про впевнену перемогу чинного президента Ніколаса Мадуро, якому вдалося отримати 68% голосів на тлі вкрай низької явки.

Виборам передували масові протести, учасники яких звинувачували президента країни в ігноруванні законів, взятті під варту політичних опонентів і в економічних проблемах країни, де рівень інфляціі сягнув рекордного рівня.

Визнавати результати організованих Мадуро "виборів" відмовилися США, ЄС і частина держав Латинської Америки. США і ЄС ввели проти режиму Мадуро жорсткі санкції.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".