UA / RU
Підтримати ZN.ua

Єврогрупа оцінила фінансові потреби Греції

Греції потрібно 86 мільярда євро для третьої програми допомоги.

Єврогрупа рекомендує ЄС запропонувати Греції тимчасовий вихід з єврозони, якщо угода з надання фінансової допомоги не буде досягнута. Про це йдеться в проекті документа Єврогрупи за підсумками зустрічі в Брюсселі.

"Греції буде потрібно для її третьої програми допомоги від 82-86 мільярда доларів, у тому числі близько 7 мільярдів євро до 20 липня і 20,5 мільярдів євро до середини серпня", - йдеться в проекті.

У тексті проекту угоди також повідомляється, що в новій угоді з Грецією обов'язковою умовою є участь МВФ.

"Єврогрупа очікує продовження повної участі МВФ (і вітає прагнення Греції домогтися повної участі МВФ у спостереженні та фінансуванні програми). Це неодмінна умова Єврогрупи за угодою про нову програму", - йдеться в проекті документа.

Крім того, французька газета Le Figaro зазначає, що міністри фінансів країн єврозони висловили "серйозну стурбованість" щодо стійкості грецького боргу. У проекті виключається можливість часткового списання боргу.

В даний час в Брюсселі проходить саміт лідерів країн єврозони, на якій розглядаються пропозиції Єврогрупи.

Читайте також: На "Олімпійському" встановлять загороджувальні споруди

Раніше повідомлялося, що Євросоюз і МВФ налаштовані позитивно для обговорення з Грецією запиту Афіна на надання кредиту на суму в кілька десятків мільярдів євро.

Парламент Греції сьогодні, 11 липня, проголосував за пропозиції, які були представлені урядом міжнародним кредиторам. Згідно з законопроектом Афіни запитують 53,5 млрд євро в рамках нового пакета фінансової допомоги.

Раніше прем'єр Греції Алексіс Ціпрас запропонує кредиторам більш жорсткі реформи, ніж вони просилив останньому реченні. Видання також повідомило, що грецький прем'єр збирається попросити у ЄС і МВФ 12 мільярдів євро фінансової допомоги замість 8 мільярдів, які він хотів отримати раніше. Це пояснюється тим, що після двох тижнів зупинки роботи банків та державного контролю капіталів, економіка Греції скоротиться на 3%. А до цього прогнозувалося, що її зростання в цьому році складе 0,5%.

Також стало відомо, що Ціпрас представив лідерам ЄС проект "соціально справедливої" угоди. За словами грецького прем'єра, в даних документах містяться пропозиції щодо проведення "здійсненних реформ". Ціпрас додав, що діалог з лідерами ЄС був "позитивним".

1 липня Міжнародний валютний фонд офіційно підтвердив, що Греція не виплатила 1,6 млрд євро. Прострочений платіж у МВФ еквівалентний дефолту.

Після цього, 5 липня, був призначений референдум в Греції, на якому 61,29% громадян висловилися проти умов угоди з кредиторами з грецької заборгованості. Такий підсумок оголосило Міністерство внутрішніх справ та адміністративної реформи Греції після обробки бюлетенів з 93% дільниць. Умови, запропоновані кредиторами, підтримали 38,71% виборців.

У відповідь президент Європейського парламенту Мартін Шульц заявив, що вихід Греції з єврозони є фактично неминучим. Разом з тим глава МВФ Крістін Лагард заявила, що фонд продовжує уважно відстежувати ситуацію в Греції після референдуму і готовий надати допомогу, якщо отримає відповідний запит, однак потім відмовився від подальшого фінансування Греції.

Разом з тим, як писало видання Financial Times писало, що вихід Греції з єврозони відбудеться, але не скоро. Міністр фінасів Яніс Вароуфакіс вірно підкреслив, що всі угоди ЄС не передбачають процесу виключення країн з фінансових і політичних об'єднань. Таким чином, Греція може надовго лишатися у підвішеному стані: з паралельною внутрішньою валютою, але технічно в єврозоні. Європейські законодавці посилено працюють над вирішенням цієї дилеми. Однак вихід Греції з єврозони від початку не здавався простим процесом.