Європейський Союз схвалив виділення Греції бридж-кредиту в розмірі 7,2 млрд євро, який допоможе країні уникнути дефолту за майбутніми платежами і дотягнути до виділення Афінам третього пакету фінансової допомоги, повідомляє агентство Bloomberg.
"Ця угода, підтримане 28 країнами ЄС, дозволить Греції уникнути негайного дефолту", - повідомив віце-голова Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
Платіж надійде в розпорядження Греції до понеділка, зазначив він.
Короткостроковий кредит дозволить Греції виплатити в понеділок 3,5 млрд євро боргу перед Європейським центральним банком (ЄЦБ), а також погасити прострочену заборгованість перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) і дасть країні можливість залишитися на плаву в період обговорення керівництвом країни деталей третьої програми допомоги.
Вночі в четвер 16 липня парламент Греції схвалив угоду з Євросоюзом, за яким зобов'язався розпочати непопулярні реформи в обмін на отримання фіндопомоги і реструктуризації боргу.
13 липня лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Президент Європарламенту Мартін Шульц також зазначив, що тимчасовий вихід Греції з єврозони більше не є предметом обговорення, так як сторони просунулися в переговорах.
Пізніше FT повідомило подробиці перебігу переговорів, в яких президент Франції Франсуа Олланд підтримав Грецію.
Греція не виплатила МВФ частина боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.
Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.