UA / RU
Підтримати ZN.ua

Військовий удар по Сирії коштуватиме США десятки мільйонів доларів

Глава Пентагону запевнив сенаторів, що витрати на операцію у Сирії будуть у межах "десятків мільйонів доларів". При цьому деяку фінансову підтримку США готові надати нафтові монархії Перської затоки.

Чак Гейґел і Джон Керрі на слуханнях у сенаті

Військова операція проти Сирії коштуватиме американському бюджету (урізаному в цьому році на 85 млн) десятки мільйонів доларів. Такою оцінкою витрат поділився з сенаторами глава Пентагону Чак Гейґел.

"Ми підготували різні оцінки залежно від варіанту дій, який буде обрано за рішенням президента Барака Обами", - сказав міністр оборони на слуханнях у комітеті у закордонних справах палати представників.

За його словами, витрати на операцію "будуть у межах десятків мільйонів доларів".

У той же час незалежні військові експерти вважають, що витрати на обмежену операцію в Сирії будуть обчислюватися не в десятках, а в сотнях мільйонів доларів. За найбільш консервативними оцінками, її вартість перевищить 200 млн доларів. Фахівці, зокрема, нагадують, що лише одна крилата ракета "Томагавк" обходиться Пентагону приблизно в 1,5 млн доларів, передає ИТАР-ТАСС.

Як повідомив держсекретар Джон Керрі, частково ці витрати готові відшкодувати Сполученим Штатам члени Ліги арабських держав (нафтові монархії району Перської затоки).

Нагадаємо, раніше ЛАД вимагала від міжнародного співтовариства прийняття стримуючих заходів проти сирійського режиму.

ТАКОЖ: Комітет Сенату США схвалив резолюцію про військову операцію у Сирії

За результатами слухань комітет схвалив резолюцію, що санкціонує завдання військових ударів у Сирії.

У Вашингтоні впевнені, що якщо президента Сирії Башара Асада "не зупинити", то є дуже висока ймовірність того, що сирійський режим застосує хімічну зброю знову. Держсекретар США Джон Керрі раніше оголосив, що розвідка вважає доведеним, що влада Сирії 21 серпня застосувала хімічну зброю у передмісті Дамаска, у результаті чого загинули понад 1400 осіб.

Як підкреслив голова Пентагону, удар по Сирії не буде "шпильковим уколом" і суттєво скоротить військові можливості офіційного Дамаска.

"Президент (Обама) сказав, що це не буде шпильковим уколом. Це його слова. Це буде значний удар, який дійсно скоротить його (сирійського режиму) можливості", - сказав Чак Гейґел.

Сирійська влада заперечує звинувачення у застосуванні хімічної зброї. В інтерв'ю французькій газеті Figaro Башар Асад заявив, що такі дії були б "нелогічними". За його словами, вторгнення західних країн може спричинити більш широкий конфлікт в регіоні. !zn

Читайте також:

Скандал у США: під час слухань щодо Сирії сенатор Маккейн грав у покер на "Айфоні"

Путін не виключив згоди Росії на військову операцію у Сирії

НАТО відмовилося втручатися в сирійський конфлікт: Це справа окремих країн

США не змогли уникнути секвестру бюджету: сотні тисяч людей втратять роботу