UA / RU
Підтримати ZN.ua

Вакцинація знижує ризик постковідного синдрому — The Guardian

Дослідження показали, що вакцинація допомагає уникнути зараження COVID-19 та може полегшити довготривалі симптоми.

Вакцинація знижує ризик розвитку тривалого COVID-19, а хворі можуть відчути полегшення постковідних симптомів після ін’єкції, зазначає The Guardian, посилаючись на всебічний огляд Агентства охорони здоров’я Великої Британії.

Швидкий брифінг зібрав дані 15 британських та міжнародних досліджень, приблизно половина з яких вивчала, чи захищає вакцинація від тривалого перебігу коронавірусу, якщо хтось ніколи не був інфікований, тоді як решта розглядали вплив вакцинації на людей, що вже перехворіли на «довгий» COVID-19.

З’ясувалося, що, у вакцинованих людей, навіть якщо вони все ж інфікувалися, менша ймовірність розвитку тривалого COVID-19, ніж у нещеплених.

Згідно з двома дослідженнями, які вимірювали окремі тривалі наслідки коронавірусу, у повністю вакцинованих людей менші шанси розвитку середньо- або довгострокових симптомів хвороби, таких як втома, головний біль, слабкість в руках і ногах, постійний біль у м’язах, випадіння волосся, запаморочення, задишка, втрата нюху або утворення рубців на легенях.

Читайте також: Відсторонені від роботи невакциновані працівники мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності - Держпраці

«Існують також докази того, що у нещеплених людей із тривалим перебігом коронавірусу, які згодом вакцинувались, у середньому швидше пройшли тривалі симптоми COVID-19 або їх було менше, ніж у тих, хто залишився невакцинованим», – йдеться в огляді.

Проте були деякі люди, які повідомили про погіршення симптомів після вакцинації.

Голова робочої групи Британського товариства імунології COVID-19 і професорка імунології в Університеті Суррея Дебора Данн-Волтерс зазначила, що поки інформації недостатньо, щоб пояснити, чому вакцинація повинна призвести до полегшення симптомів. 

«Термін «тривалий COVID-19» охоплює широкий спектр станів після коронавірусу, тому ми ще не повністю розуміємо всі пов’язані з цим процеси», – сказала Дебора.

Читайте також: "Ковідну тисячу": на що підлітки витрачають гроші

Одна з теорій полягає в тому, що вакцинація допомагає очистити організм від залишків вірусу або його фрагментів, які викликають тривале запалення. Інше припущення розглядає можливість того, що вакцина відновлює імунну відповідь у людей, чиї симптоми викликані аутоімунними процесами. На думку Данн-Волтерс, це також пояснює, чому деякі люди повідомляють про погіршення симптомів після вакцинації.

«Цей огляд ще раз підкреслює важливість вакцинації проти COVID-19 кожного, незалежно від віку. Незважаючи на те, що зараз у Великій Британії спостерігаються високі темпи вакцинації, значній кількості людей все ще потрібно звернутися за першою або другою дозою. Ми повинні продовжувати докладати всіх зусиль, щоб охопити цих людей і заохочувати їх підтримати вакцинацію від коронавірусу», – стверджує професорка Дебора Данн-Волтерс. 

«З огляду на те, що понад 10 000 людей лежать у лікарнях з COVID-19 (у Великій Британії), це дослідження є своєчасним і важливим нагадуванням, що вакцини залишаються нашим найкращим захистом від вірусу, зменшуючи ймовірність серйозного нездужання й тривалих наслідків хвороби», – схильний вважати медичний директор Національної служби охорони здоров’я Англії професор Стівен Повіс.

Читайте також: Пандемія COVID-19 зруйнувала прогрес у лікуванні інших хвороб — The Washington Post

«Ми ще не закінчили з COVID-19», – застеріг глава ВООЗ 9 лютого та закликав країни витратити більше зусиль на боротьбу із пандемією після того, як його агентство повідомило про зменшення кількості нових захворювань та зростання випадків смертей по всьому світу за останній тиждень, ідеться в матеріалі ABC News.  

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!