UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Росії вважають, що в Україну під виглядом навчань з НАТО доставлять зброю

"Sea Breeze" планується провести у період з 28 червня по 10 липня.

Російські військові вважають, що під прикриттям великих військових навчань в Україні із залученням сил НАТО Sea Breeze в країну доставлять партію сучасного озброєння, повідомляють російські ЗМІ, цитуючи слова офіційного представника Міноборони РФ Ігоря Конашенкова.

"Під прикриттям проведення навчання планується доставити сучасне озброєння, боєприпаси і матеріальне майно для українських військ", - сказав він.

"Надалі, як і в попередні роки, все це буде направлено українським військам і націоналістичним формуванням, дислокованим поруч з непідконтрольними Києву районами в Донецькій і Луганській областях", - сказав він.

Відомо, що навчання Sea Breeze заплановані на період з 28 червня по 10 липня. До участі в навчаннях планується залучити понад 30 кораблів, 30 літальних апаратів у морському і повітряному компоненті та більш як 1400 військовослужбовців підрозділів різних країн - у сухопутному. Також до навчання буде залучено органи інших військових формувань, видів та родів Збройних сил України, правоохоронні органи тощо.

Цьогорічні навчання Sea Breeze-2021 об’єднають рекордну кількість держав-учасниць, а саме 27 країн, які залучать свої підрозділи, екіпажі кораблів та літаків. Крім того, у навчанні планують взяти участь спостерігачі з 35 країн.

Читайте також: У Пентагоні не вважають Росію ворогом — Кірбі

Нагадаємо, що міжнародні військові навчання "Sea Breeze-2020" через пандемію коронавірусу включали в себе тільки морську фазу із залученням авіації. При цьому берегову фазу повністю скасували, щоб військові країн-учасниць не контактували між собою.

А цьогоріч у Північно-Західному Чорному морі спільна корабельно-катерна тактична група ВМС України та Королівства Великобританії провела тренування типу PASSEX.

Відзначимо, що дії росіян створюють загрозу як українській інфраструктурі в Азово-Чорноморському басейні, так і торгових шляхах в міжнародних водах, пише в статті оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.