У Чорному морі стартували ювілейні українсько-американські навчання Sea Breeze-2020

Поділитися
У Чорному морі стартували ювілейні українсько-американські навчання Sea Breeze-2020 © АрміяInform
В цьому році Sea Breeze обмежаться тільки морською фазою із залученням авіації. 

В акваторії Чорного моря стартували ювілейні, двадцяті, українсько-американські навчання Sea Breeze. Через пандемію коронавірусу вони обмежаться тільки морський фазою із залученням авіації, повідомило інформагентство АрмiяIноформ.

Наголошується, що всі спільні заходи будуть розгортатися в акваторії Чорного моря без контакту особового складу. У той же час, Sea Breeze-2020 обіцяють бути багатофункціональними і корисними для його учасників.

«Передбачається, що в процесі навчань у морі кораблі країн-учасниць будуть здійснювати спільні тактичні маневрування, тренуватися по організації зв'язку, протимінних дій, передачі вантажів на ходу. Екіпажі кораблів та катерів відпрацюють питання взаємодії з тактичної і морською авіацією, проведуть ряд навчань з протиповітряної, протикорабельної та противокатерной оборони на переході морем, відпрацюють завдання операцій морського перехоплення та догляду судна-порушника. Крім того, виконають завдання щодо посилення охорони і оборони важливих об'єктів морської інфраструктури і море-господарського комплексу», – йдеться у повідомленні.

За словами командувача ВМС ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапы, основне призначення Sea Breeze - це підтримання стабільності і безпеки в Чорноморському регіоні. Головним завданням для морського компонента навчань є відпрацювання операцій за стандартами Альянсу, спрямованих на забезпечення миру і безпеки в кризовому регіоні.

За задумом командування національного військового флоту, один з інструментів навчань серії Sea Breeze, який слід максимально ефективно використовувати, - це перехід ВМС України на стандарти НАТО. Під час навчань корабельно-катерна тактичні групи українських ВМС повинні отримати необхідний рівень сумісності, бойових і оперативних можливостей діяти у взаємодії з кораблями Альянсу.

Важливим випробуванням для військових моряків стане виконання бойових вправ артилерійських стрільб по морських та повітряних цілях, а також проведення навчань з боротьби за живучість і порятунку екіпажу корабля, що зазнав аварії в море.

Міжнародні навчання триватимуть сім днів. У навчаннях запланована участь ракетного есмінця типу «Арли Берк» USS Porter і патрульного протичовнового літака P-8 Poseidon ВМС США, а також кораблів постійної військово-морської групи НАТО, які вже прибули в Чорне море.

Всього в Sea Breeze-2020 планується залучити близько 2 тисяч осіб з дев'яти країн, у тому числі більше 20 кораблів, а також літаки, гелікоптери тощо. Всього у навчаннях, крім України і США, візьмуть участь військові Болгарії, Грузії, Норвегії, Франції, Румунії, Іспанії та Туреччини.

Як повідомлялося раніше, міжнародні військові навчання "Sea Breeze-2020" в цьому році пройдуть у новому форматі. Через пандемію коронавірусу вони будуть включати в себе тільки морську фазу із залученням авіації. При цьому берегову фазу повністю скасували, щоб військові країн-учасниць не контактували між собою. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі