Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Хант зазначив, що інтерв'ю росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова, яких підозрюють в отруєнні екс-офіцера ГРУ ГШ МО РФ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії, підозріло нагадує історії про російських військових "відпускників", які потоком ринули на допомогу терористам "ДНР" під час вторгнення на територію Донбасу у 2014 році, заявивши про це на своїй сторінці у Twitter.
"В останній раз російські військові стверджували, що вони у відпустці, коли в 2014 році вторглися до України. Пора зупинити фейкові телешоу - світ викрив Росію", - написав міністр.
The last time Russian military claimed to be on holiday was when they invaded Ukraine in 2014. Time to stop the fake TV shows the world has found Russia out on this pic.twitter.com/PchaF8Grbj
- Jeremy Hunt (@Jeremy_Hunt) 13 вересня 2018 р.
Перед цим Петров і Боширов заявили, що вони "просто туристи" і нібито "не знають, де знаходиться будинок Скрипаля". Також заперечують, що у них був з собою "Новачок". Підозрювані назвали звинувачення в перевезенні "Новачка" у флаконі з-під жіночих парфумів - "дурним". А на інтерв'ю з журналістами" їх підштовхнула заява Путіна.
5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичним речовиною "Новачок"Скрипалів. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами. Правоохоронці Британії вже об'єднали інциденти в Солсбері і Еймсбері в одне розслідування. "Фонтанка" в цей же вечір знайшла нападників, зазначивши, що їхні паспорти справжні і відрізняються лише однією останньою цифрою.Потім що лідери США, Франції, Німеччини, Великобританії і Канади опублікували спільну заяву, в якій вони засуджують застосування нервово-паралітичної речовини "Новачок" у британському Солсберіпроти колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля. Дональд Трамп, Еммануель Макрон, Ангела Меркель, Тереза Мей і Джастін Трюдо погодилися з висновками британської поліції в тому, що підозрювані в замаху на Скрипаля є співробітниками Головного розвідувального управління Росії.
Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей підкреслила, що підозрювані є співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ, а саме замах майже напевно було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.
Після оприлюднення нових доказів про причетність росіян до атаки в Солсбері Британія ініціювала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.
Відзначимо, Державний департамент США оголосив про введення з 22 серпня нових санкцій проти Росії у зв'язку з отруєнням Скрипалів. США поставили ультиматум Росії і можуть припинити дипломатичні відносини.
Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням було госпіталізовано російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль і його дочка. Через деякий час були госпіталізовано кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.
За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервовопаралітичне речовина "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британії та в знак солідарності вислали російських дипломатів. на батьківщину повернулися понад 150 співробітників диппредставництв з різних куточків планети.
Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичному скандалі з висилкою російських шпигунів під дипприкрытием читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".