UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Італії приступили до клінічних випробувань препарату від COVID-19

Мета випробувань в перевірці безпеки та ефективності препарату Raloxifene для блокування множення вірусу.

Єврокомісія профінансувала проведення в Італії клінічних випробувань медичного препарату Raloxifene.

Цей препарат призначений для допомоги людям з коронавірусом, але з помірною симптоматикою, повідомляється на сайті Європейської Комісії, пише Укрінформ.

Мета клінічних досліджень в перевірці безпеки і ефективності Raloxifene для блокування розмноження вірусу в клітинах людини, а також для стримування прогресу хвороби, йдеться в повідомленні.

Дослідження відбудуться в Національному інституті з інфекційних захворювань Риму із залученням Дослідницького інституту людини Мілана. 450 пацієнтів в трьох групах будуть отримувати лікування капсулами Raloxifene в різних пропорціях протягом 7 діб.

У червні 2020 року профінансований ЄС консорціум Exscalate4CoV з використанням системи суперкомп'ютерів прийшов до висновку, що зареєстровані ліки Raloxifene, які використовуються для лікування остеопорозу, можуть бути ефективними для лікування коронавірусу. Дослідження обійшлося Єврокомісії у 3 мільйони євро.

Читайте також: Вчені з Великої Британії поставили під сумнів можливість вироблення колективного імунітету до COVID-19 — FT

Боротьба з коронавірусом названа пріоритетною в Європейському Союзі в 2021 році. ЄС мобілізував близько 16 мільярдів євро для фінансування досліджень, впровадження вакцин, проведення тестів і лікування коронавируса.

Нагадаємо, ізраїльські вчені почнуть клінічні випробування власної вакцини від коронавірусу COVID-19 з листопада.

Протягом першого місяця число добровольців, яким поставлять вакцину, збільшиться до 80 осіб. У грудні в випробуваннях будуть задіяні до 960 чоловік. Почнуть фазу з двох чоловік.

Станом на 27 жовтня в світі зафіксовано 43 490 206 випадків зараження COVID-19. Про це свідчать дані інтерактивної карти поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Хопкінса.

За добу 480 895 чоловік; померли 1 159 425 осіб (5 800 за добу); одужали: 29, 199 117 осіб (239 341 за добу).

Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація з захворюваністю коронавірусом почала погіршуватися. У деяких областях України лікарні перевантажені ковідними пацієнтами, МОЗ почав підготовку тимчасових госпіталів для хворих коронавірусом. Детальніше про те, що повинна зробити влада, а що - люди, читайте в матеріалі Алли Котляр "COVID-19: боротьба вручну" для читачів ZN.UA.