UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угорщина викликала посла Росії через програму Кисельова

Державні ЗМІ РФ показали Угорську революцію як "погром", організований США.

У Міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що не будуть миритися зі "зневажливим ставленням до революції і її героїв".

Так зовнішньополітичне відомство відреагувало на порівняння російської пропаганди антирадянського повстання 1956 року з "кольоровою революцією", передає Associated Press.

Угорські дипломати підкреслили, що російські державні ЗМІ показали Угорську революцію як "погром", організований США, і як першу з "кольорових", порівнявши її з Помаранчевою революцією 2005 року в Україні.

Йдеться про сюжет в програмі "Вести недели", ведучим якої є російський пропагандист Дмитро Кисельов. Ведучий припустив, що угорське повстання стало "першою в дружніх нам країнах "кольоровою" революцією".

В Угорщині зараз відзначається 60-річчя повстання, яке почалося 23 жовтня 1956 року, і через два тижні було придушене СРСР. У результаті зіткнень загинули більше двох тисяч угорців і близько 700 радянських військовослужбовців. В Угорщині зараз повстання називають революцією, у радянських джерелах його називали контрреволюційним заколотом.

Читайте також: Орбан виступив за надання безвізового режиму Україні

Останнім часом РФ парадоксально захоплюється СРСР і одночасно ненавидить переворот, який його створив.

Як раніше зазначало видання RFERL, перша кольорова революція була не помаранчева і не рожева, а червона. І організували її не в Києві або в Тбілісі, а спланували зовсім не в Брюсселі чи Вашингтоні. Насправді вона відбулася в рідному місті Володимира Путіна, який терпіти не може революції.

В травні 2015 року пропаганда РФ про "Празьку весну" обурила навіть лояльного до Кремля президента Чехії Мілоша Земана. Він назвав перекручування історії його країни "злочином".

Раніше повідомлялося, що російський документальний фільм про "Празьку весну" викликав обурення Чехії та Словаччини. Керівництво країн та громадські активісти звинуватили Росію в спробах переписати історію пропагандистським фільмом: "Варшавский договор: Рассекреченные страницы".