"Ми відправили совєтів додому і очистили Угорщину від наслідків диктатури. Тепер ми хочемо лишитися європейською нацією, а не стати етнічною групою в Європі", - цитує Financial Times слова Орбана, які він сказав перед натовпом, який зібрався біля будівлі парламенту, де під час Угорської революції були вбиті перші її учасники.
Видання нагадує, що під час протестів проти радянського контролю в 1956 році загинули три тисячі мирних демонстрантів. Орбан позиціонує свій консервативний уряд як сподвижника тієї національної боротьби, яка не була завершена 60 років тому. Однак його промову з нагоди річниці кривавих подій освистали демонстранти, які звертають увагу на все більший політичний розкол в Угорщині.
Орбан також порівняв антирадянський спротив у 1956 році з тим, як його уряд опирається імміграційній політиці ЄС в 2016 році. Критиків це розлютило. І вони звинуватили угорського прем'єр-міністра у "викраденні" історії і використанні її в своїх політичних цілях. Професор Університету Джона Хопкінса в США Чарльз Гаті, який у 1956 році втік з Угорщини, звинуватив Орбана в "однобокому і спотвореному" трактуванні революційних подій, помилково виставляючи свій уряд їх правонаступником.
Нагадаємо, що критики вбачають у політиці Віктора Орбана елементи авторитаризму. Приміром, минулого тижня у Будапешті протестували проти утисків свободи преси партією Орбана. І цей протест проти політики влади не є поодиноким випадком. Багатотисячні протести проти політики Орбана і раніше проходили в Угорщині. Не задоволені цією політикою і в ЄС. Так, нещодавно глава МЗС Люксембургу навіть зажадав виключення Угорщини з ЄС. Причиною такої заяви стали дії Орбана щодо мігрантів.