У Вірменії завершилося розслідування кримінальної справи стосовно екс-президента країни Роберта Кочаряна і трьох інших високопосадовців. Про це повідомила спеціальна слідча служба Вірменії.
"Спеціальна слідча служба, вважаючи отримані докази достатніми для складання обвинувального висновку і направлення справи до суду, завершила попереднє слідство у справі щодо подій 1-2 березня 2008 року, по якому проходять колишній президент Роберт Кочарян, Сейран Оганян, який займав тоді посаду начальника генштабу, колишній заступник міністра оборони Юрій Хачатуров і колишній керівник адміністрації президента Армен Геворгян", - йдеться в повідомленні.
Слідчі змогли встановити обставини подій 1-2 березня 2008 року. Колишнього президента Роберта Кочаряна, начальника генштабу Сейрана Оганяна, заступника міністра оборони Юрія Хачатурова та керівника адміністрації президента Армена Геворгяна звинуватили у поваленні конституційного ладу, повідомляє видання Sputnik.
За версією слідства, обвинувачені стали винуватцями масових заворушень, в результаті яких загинули 10 людей, близько 200 отримали поранення. Нагадаємо, що опозиція на чолі з Тер-Петросяном в 2008 році проводила багатоденні мітинги, протестуючи проти підсумків президентських виборів. Багатоденні акції протесту переросли в зіткнення демонстрантів з правоохоронними органами.
Фігуранти справи проінформовані про завершення попереднього слідства. Їм надано можливість ознайомитися з матеріалами. Після цього справу буде передано в суд.
9 грудня 2018 року у Вірменії відбулися перші в історії країни позачергові парламентські вибори. Вони також стали першими загальними виборами після того, як Саргсян, який був президентом Вірменії протягом десяти років, подав у відставку з поста прем'єр-міністра через кілька днів після призначення на тлі масштабних вуличних протестів. Перед закінченням його президентських повноважень конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки керівника уряду.
Детальніше про результати дострокових парламентських виборів у Вірменії читайте у статті Олексія Коваля "Парламент на трьох" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".