Генеральна прокуратура Вірменії скерувала до Касаційного суду країни скаргу на рішення Апеляційного суду про звільнення з-під варти колишнього президента країни Роберта Кочаряна, обвинуваченого у повалення конституційного ладу.
Касаційна скарга була подана прокурорами у понеділок, 20 серпня. Дата її розгляду ще не визначена, передає ТАСС.
Роберта Кочаряна заарештували 27 липня. Однак 13 серпня Апеляційний суд Вірменії скасував рішення суду першої інстанції і звільнив обвинуваченого з-під варти.
Екс-президент є фігурантом кримінальної справи про силовий розгін мирної акції протесту в Єревані в 2008 році, в ході якого загинули люди. Звинувачення йому пред'явила Спеціальна слідча служба при уряді Нікола Пашиняна. Екс-президент назвав звинувачення політично мотивованими, надуманими і сфабрикованими.
1 березня 2008 року у ході масових акцій протесту, що почалися після президентських виборів 2008 року, які виграв Серж Саргсян, відбулися зіткнення між силовикам і учасниками акцій. Рано вранці 1 березня 2008 року поліцейські напали на ночувавших на площі Свободи у Єревані опозиційних демонстрантів, які висловлювали свій протест проти офіційних результатів президентських виборів. Пізніше у той же день на площі біля пам'ятника Олександру Мяснікяну і в її околицях між протестуючими і силовиками відбулися зіткнення, в результаті яких 10 осіб загинули, сотні отримали поранення.
Через 10 років після цих подій обставини загибелі 10 жертв все ще залишаються нез'ясованими.
Раніше призначений у квітні прем'єром колишній президент Вірменії Серж Саргсян 23 квітня подав у відставку під тиском масових вуличних протестів. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки глави уряду.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".