У США після затримання під час штурму Капітолію покінчив з життям 53-річний мешканець штату Джорджія Крістофер Стентон Джорджія. Про це пише The Atlanta Journal-Constitution та 11Alive. Видання посилаються на результат судмедекспертизи.
Тіло чоловіка виявили 9 січня у підвалі його будинку в Альферетта. Встановлено, що він помер від вогнепального поранення в груди, що встановили судмедексперти. У домі було знайдено ще дві гвинтівки.
Крістофера Стентона Джорджію затримали в день штурму з трьома іншими чоловіками. Усіх звинуватили у тому, що вони незаконно проникли в будівлю Капітолію та порушули комендантську годину, яка якраз тоді діяла у Вашингтоні.
Видання Forbes, посилаючись на дані з LinkedIn, інформує, що чоловік працював менджером банківської холдингової компанії BB&T, де його смерть ніяк не коментують.
Цього ж дня покінчив з життям ще один причетний до подій 6 січня - 51-річний працівник поліції Капітолію Говард Лібенгуд.
Нагадаємо, 6 січня у Вашингтоні прихильники Дональда Трампа вийшли на протести проти результатів президентських виборів, на яких переміг демократ Джо Байден. Під час акції протесту відбулися сутички з правоохоронцями, невідомі змогли прорватися через правоохоронців до будівлі Капітолію.
Через інцидент засідання довелося призупинити, а будівлю Конгресу закрили на вхід і вихід. Після перерви в засіданні Конгрес все ж затвердив перемогу Джо Байдена у президентських перегонах. Він отримав 306 голосів колегії виборців, при необхідних 270. Трамп отримав 232 голоси.
Унаслідок протестів загинули п'ятеро людей, поліцейських і цивільних. Півсотні правоохоронців дістали поранення, декілька офіцерів - важкі. На протестах затримані близько 70 людей, напередодні в США розпочалися суди у справі про штурм Капітолію.
Трамп розпорядився відправити військовослужбовців Національної гвардії США Капітолій. Противник Трампа на виборах Джо Байден назвав те, що відбувається спробою заколоту і «нападом на демократію».
Сполучені Штати, і весь світ жахнулися, побачивши теле- і відеокадри, де радикальні прихильники Трампа, які не визнають результатів президентських виборів, взяли штурмом будівлю Капітолію. Екзальтований натовп атакував не просто будинок, а один із сакральних символів американської демократії. Як таке могло статися? Чому не спрацювали правоохоронні органи країни, яка витрачає мільярди доларів на власну безпеку? Які наслідки матиме захоплення Капітолію для демократії, Трампа, Республіканської партії США і світу? Читайте у статті Геннадія Друзенка «Що американці в Капітолії« наколядували?»» у ZN.UA.