UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Словенії біженці залишили після себе 100 тонн сміття

Мігранти не дотримуються правил сортування відходів, які прийняті в ЄС.

Мігранти в Словенії всього лише за один тиждень залишили після себе більше 100 тонн побутових відходів, повідомили представники місцевої громади Брежице, в якій знаходиться один з словенських міграційних таборів.

"Співробітники комунальних служб змушені стежити і за міграційними таборами, які в силу великого числа біженців перебувають у жалюгідному стані, - зазначили представники муніципалітету. - Харчові відходи, старі речі, пластикові пляшки розкидані по всіх територіях таборів".

Місцева влада зазначила, що для наведення порядку вживаються всі можливі заходи, що включають регулярне прибирання сміття в місцях розміщення мігрантів. Тим не менш, як зазначають у муніципалітеті, приїжджі в недостатній мірі дотримуються правила сортування відходів, прийняті в Євросоюзі.

"Найбільшу стурбованість викликає те, що мігранти викидають сміття у лісах по шляху свого проходження, на прибирання якого немає ні сил, ні коштів", - нарікають влади.

Як відомо, мігранти приїжджають в Словенію з метою потім перебратися у країни Західної Європи. У зв'язку з цим країна запровадила спеціальні заходи для захисту від напливу біженців. Зокрема, було закрито залізничне сполучення з Хорватією, його замінили автобусами, а також посилився поліцейський контроль на кордоні.

Крім того, був введений ліміт на пропуск біженців - не більше 2,5 тисяч мігрантів в день, а також була залучена армія для охорони кордонів через біженців. Тепер військовослужбовці зможуть контролювати кордони, якщо на місці не будуть присутні поліцейські.

Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.

Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".