UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НАТО закликали Україну зміцнити демократію і посилити верховенство права

Вінніков наголосив, що НАТО підтримує амбітний і великий порядок денний реформ України.

Глава представництва НАТО в Україні Александер Вінніков заявив, що в Альянсі закликають Україну зміцнити її демократичні інституції, посилити верховенство права і розвинути можливості з безпеки відповідно до стандартів НАТО. Про це він заявив на всеукраїнському форумі "Україна 30. Безпека країни" в Києві.

"Союзники вітають, що в останні роки річні національні програми України стали більш стратегічними і орієнтованими на результат. Це важливо, тому що за відсутності стратегічного режиму є ризик зриву реформ і руйнування цінностей, як сталося після 2010 року", - сказав глава представництва НАТО в Україні.

Він додав, що з часів Революції гідності в реформах в Україні було досягнуто більше прогресу, ніж за 20 років до цього, в тому числі в секторі безпеки і оборони.

Вінніков наголосив, що НАТО підтримує амбітний і великий порядок денний реформ України, який принесе користь громадянам країни, і допоможе просуванню її євроатлантичних прагнень.

"Як сказав генеральний секретар НАТО минулого тижня, тисячі російський військ залишаються і навколо України. Ми також бачимо, що Росія зберегла багато зброї і обладнання і вводить обмеження в Чорному морі, включаючи обмеження доступу в Азовське море через Керченську протоку. НАТО залишається пильним, і ми ретельно стежимо за подіями", - додав Вінніков.

Читайте також: Шанси на участь України в червневому саміті НАТО є – Кулеба

В останні місяці Офіс президента і МЗС стали активно підіймали питання надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). 1 грудня 2020 року міністр оборони Андрій Таран заявив, що Україна сподівається отримати ПДЧ на саміті Альянсу.

Як раніше писало ZN.UA, на Банковій прагнуть, щоб лідери держав, ґрунтуючись на декларації Бухарестського саміту НАТО, дали доручення міністрам закордонних справ країн-членів організації почати процес з надання Україні ПДЧ. При цьому в Києві розраховують, що це питання буде вирішене або на саміті НАТО в Брюсселі 14 червня, або на саміті, який можливо відбудеться цієї осені.

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".