UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Канаді протест проти сланцевого газу переріс у заворушення й арешти

Невдоволення людей викликала діяльність компанії SWN Resources, що проводить в цьому регіоні геологічну розвідку на наявність сланцевого газу, для видобутку якого застосовується метод гідророзриву пласта. Противники цього методу вважають, що в процесі видобутку у ґрунтові води можуть потрапити небезпечні хімікати. Регіон вважається традиційним місцем полювання індіанців.

Щонайменше 40 осіб було заарештовано після того, як мирний протест проти видобутку сланцевого газу у канадській провінції Нью-Брансвік переріс у заворушення, повідомляє BBC з посиланням на місцеву поліцію.

За словами представників правопорядку, у результаті заворушень п'ятеро поліцейських автомобілів було підпалено, у правоохоронців летіли коктейлі Молотова, а хтось із демонстрантів навіть вистрілив із вогнепальної зброї.

Невдоволення людей викликала діяльність компанії SWN Resources, що проводить в цьому регіоні геологічну розвідку на наявність сланцевого газу, для видобутку якого застосовується метод гідророзриву пласта. Противники цього методу вважають, що у процесі видобутку у ґрунтові води можуть потрапити небезпечні хімікати.

17 жовтня поліцейські прибули до табору екологічних активістів, які заблокували шосе поруч із містом Рекстон у спробах зірвати розвідку родовищ сланцевого газу. Раніше суд постановив прибрати табір і звільнити дорогу, повідомляє Reuters.

За версією поліції, деякі активісти чинили опір, змусивши представників влади почати арешти. Повідомляється, що з натовпу кидали у поліцейських коктейлі Молотова, щонайменше п'ять поліцейських автівок згоріло. Також відомо, що пролунав один постріл.

Представники маніфестантів, серед яких чимало індійців з племені елсіпоктог, озвучують іншу версію подій, згідно з якою конфлікт спровокували поліцейські. За словами колишнього вождя племені Сюзан Леві-Пітерс, "вони поводилися так, ніби ми були озброєні, хоча у нас були тільки барабани і орлине пір'я". Вона уточнила, що поліція використала сльозогінний газ.

За словами Леві-Пітерс, демонстранти підпалили поліцейські машини лише після того, як дізналися про арешт своїх лідерів, зокрема - чинного вождя племені Аарона Соку (пізніше його було відпущено). Представник поліції констебль Жюлі Роджерс-Марш заявила, що "поліція намагалася співпрацювати з усіма сторонами, щоб знайти мирне рішення, але це ні до чого не призвело". За її словами, втручання правоохоронців знадобилося також через те, що раніше демонстранти погрожували співробітникам компанії SWN Recources Canada, що займається пошуком родовищ сланцевого газу.

Леві-Пітерс заявила, що маніфестанти не мають наміру розходитися, оскільки загроза видобутку сланцевого газу в регіоні не зникла, пише канадське видання The Globe and Mail. "Ми три роки просили провести консультації, але цього не сталося. Тепер вони садять наших людей до в'язниць", - сказала вона.

У той же час, як повідомляє CBC News, до вечора 17 жовтня на місці конфлікту залишилися лише кілька маніфестантів і одна машина поліції. За даними видання, значна частина поліцейських поїхала геть після переговорів між офіцерами і лідерами протестувальників.

Акція екологічних активістів, серед яких є і індіанці з розташованої поблизу резервації, почалася 30 вересня. Протестувальники намагаються зірвати розвідку родовищ сланцевого газу, яку проводить компанія SWN Recources Canada. Зокрема, вони заблокували доступ до ділянки, де зберігається обладнання компанії, повідомляє BBC News. Території, які обстежує SWN Recources Canada, не є частиною резервації, проте вважаються традиційним місцем полювання індіанців. Компанія SWN Recources Canada використовує при розробці родовищ метод гідророзриву пласта, який нерідко критикують як небезпечний для навколишнього середовища. Зокрема, при використанні цього методу існує ризик забруднення ґрунтових вод. !zn

Читайте також:

Сланцева революція у США переорієнтує Європи з газу на вугілля

Європарламент зобов'язав країни ЄС проводити екологічні експертизи перед видобутком сланцевого газу

Японія придивляється до сланцевого газу і намагається стримати зростання частки вугілля в енергетиці

Запасів сланцевої нафти вистачить світу щонайменше на 10 років