UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Держдумі РФ "оцінили" понесений Кримом "збиток від української окупації" у 1,5 трлн рублів

Про збитки Кримському півострову заявляє країна, яка незаконно окупувала українську територію і створила там нестерпні умови для життя.

У Державній Думі Росії заявили, що попередні "економічні втрати Криму", понесені ним за час "української окупації", нібито становлять більш, ніж 1,5 трильйона рублів (близько 23 млрд доларів), заявив д"епутат Держдуми" від анексованого Криму, "член комітету з фінансового ринку" Андрій Козенко, передає "УНІАН" з посиланням на росЗМІ.

"За найскромнішими підрахунками, розмір збитку за позначеними напрямками вже значно перевищує суму в 1,5 трильйона [рублів]", – заявив він на першому засіданні профільної робочої групи Держдуми.

За словами Козенка, сума "втрачених доходів" кримського бюджету за 23 роки перебування у складі України може становити близько 690 мільярдів рублів. Сюди ж самозваний "депутат" також запропонував додати щорічну орендну плату Києву за перебування Чорноморського флоту у Севастополі, "недоотримані доходи" за нібито простий землі на південному березі півострова, "будівель, союзних здравниць, пам'яток архітектури, заповідників, які були присвоєні і не використовувалися за призначенням", нібито екологічний збиток від забудови та знищення заповідних зон, нібито незаконних кар'єрних розробок і багато інші статті.

Крім того, Козенко підрахував також "економічні втрати" півострова від дій Києва після березня 2014 року, провину на які "депутат" поклав не на окупантів, а на Україну.

"Тільки кримський бізнес втратив 480 млн рублів, які були витрачені на закупівлю і заправку дизельних генераторів під час енергетичної блокади. За деякими оцінками, загальний збиток від енергетичної блокади склав близько чотирьох мільярдів рублів", - заявив він.

Крім цього, пособник окупантів вимагає підрахувати "моральну шкоду", які кримчани нібито понесли від знаходження у складі України.

"Тому що за роки української окупації це, безумовно, обмеження прав Криму на використання рідної мови, насадження чужої нам культури", – заявив "депутат".

Раніше спікер Держдуми Росії В'ячеслав Володін запропонував за допомогою європейських структур зобов'язати Україну виплатити Криму "компенсацію" за "економічні втрати, які регіон зазнав, залишившись у складі України після розпаду СРСР".

Як відомо, на території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія включила Крим до свого складу. Ні Україна, ні ЄС, ні США не визнали результати голосування на "референдумі". Президент РФ Володимир Путін два дні потому оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

У 2018 році Міжнародний арбітражний суд у Гаазі вимагав від Росії виплатити компенсації українським компаніям, які втратили активи в Криму після "приєднання" півострова. Позивачам присудили 159 мільйонів доларів. Росія у засіданнях суду участь не брала, оскільки відкидає юрисдикцію міжнародного арбітражу.

Дипломат Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".