UA / RU
Підтримати ZN.ua

Третина працівників розвинених країн – під ризиком заміни штучним інтелектом

Троє з п’яти працівників побоюються, що можуть втратити роботу через штучний інтелект протягом наступних 10 років

ШІ пише новини для вже понад 300 сайтів, але їхня якість сумнівна. Водночас більше чверті робочих місць в ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) покладаються на навички, які можна було б легко автоматизувати під час майбутньої революції штучного інтелекту, і працівники побоюються, що можуть втратити роботу через ШІ, передає Reuters.

Читайте також: Журналістів може замінити штучний інтелект — власник Politico і Bild

Міжнародна Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР)  об'єднує 37 країн, більшість з яких є країнами з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку і розглядаються як розвинені.

Існує мало доказів того, що поява штучного інтелекту має значний вплив на робочі місця, але це може бути тому, що революція знаходиться на ранніх стадіях, заявили в ОЕСР.

Роботи з найвищим ризиком бути автоматизованими складають у середньому 27% робочої сили в країнах ОЕСР, причому країни Східної Європи найбільше піддаються ризику, повідомляє паризька організація у своєму прогнозі зайнятості на 2023 рік.

Читайте також: Німецький таблоїд замінить низку редакторів штучним інтелектом

Роботи з найвищим ризиком були визначені як ті, що використовують більше 25 зі 100 навичок і здібностей, які, на думку експертів зі штучного інтелекту, можна легко автоматизувати.

Водночас троє з п’яти працівників побоюються, що можуть втратити роботу через штучний інтелект протягом наступних 10 років, показало опитування ОЕСР минулого року. Опитування охопило 5300 працівників у 2000 фірмах, що стосуються виробництва та фінансів в семи країнах ОЕСР.

Опитування було проведено до вибухової появи генеративного ШІ, такого як ChatGPT.

Незважаючи на занепокоєння з приводу появи штучного інтелекту, дві третини працівників, які вже працюють з ним, сказали, що автоматизація зробила їхню роботу менш небезпечною та виснажливою.

Читайте також: Мона Ліза у ріці: ШІ навчили домальовувати картини культових художників

«Як штучний інтелект зрештою вплине на працівників на робочому місці та чи переваги переважатимуть ризики, залежатиме від політичних дій, які ми вживатимемо», — сказав на прес-конференції генеральний секретар ОЕСР Матіас Корманн.

«Уряди повинні допомогти працівникам підготуватися до змін і скористатися можливостями, які надасть ШІ», — продовжив він.

Читайте також: Творець «Чорного дзеркала» попросив ChatGPT згенерувати епізод серіалу і розчарувався

Мінімальна заробітна плата та колективні переговори можуть допомогти зменшити тиск, який штучний інтелект може чинити на заробітну плату, тоді як уряди та регулятори повинні гарантувати, що права працівників не порушуються, заявили в ОЕСР.

Ймовірно, вас зацікавить стаття «Ставлення українців до штучного інтелекту на диво легковажне. Дарма» Юлії Самаєвої.