Президент США Дональд Трамп заявив, що країна за минулий рік втратила 817 мільярдів доларів через торговельні угоди, які глава Білого дому вважає "несправедливими".
"Кожен раз, коли я бачу, що слабкий політик просить припинити торговельні переговори або використовувати мита для протидії несправедливим митам, цікаво, що вони можуть подумати? Чи ми будемо продовжувати, і нехай наші фермери і країна будуть обмануті? В минулому році втратили 817 мільярдів доларів. Не буде слабкості", - написав Трамп в Twitter.
Він додав, що для укладення торгової угоди буде потрібно більше часу через "перешкоди його конкурентів".
"Коли є люди, які час наступають на п'яти, укладення угоди вимагатиме більше часу, і угода буде такою вигідною, як ніколи раніше...Кінцевий результат буде коштувати того", - додав Трамп. "Китай націлився на наших фермерів, яких, як вони знають, я люблю і поважаю, для того, щоб змусити мене продовжувати дозволяти їм скористатися перевагами США. Вони помиляються і це буде їх невдала спроба. Ми були добрі – до цього моменту. У минулому році Китай заробив на нас $ 517 млрд".
Нагадаємо, раніше президент США розкритикував торгові угоди з Євросоюзом і Китаєм, назвавши їх "грабунком" Сполучених Штатів. Трамп заявив, що США - "пограбована скарбничка" і закликав країни торгувати чесно, інакше санкцій не уникнути.
1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію. Вже 8 березня глава Адмінстрації підписав розпорядження про оподаткування іноземної сталі 25% митом, а алюмінію - 10%.
Тарифи вступили в силу для деяких членів СОТ 23 березня 2018 року, а для інших - 1 червня 2018 року. Євросоюз і Китай у відповідь також ввели мита на американські товари.
Шість з семи держав "Великої сімки" висловили незгоду з загороджувальними митами США на сталь і алюміній та ініціювали саміт, присвячений цій темі, що відбувся 8-9 червня в канадському Квебеку.
Одночасно в ЄС підготували спільні пропозиції США для уникнення торгової війни. Джерела в дипломатичних колах наголосили на тому, що мова йде про експорт американського скрапленого газу в Європу, про поліпшення умов доступу для автовиробників США на європейський ринок і про лібералізацію держзакупівель.
Детальніше про можливі наслідки торгових воєн для української економіки читайте в матеріалі Артура Федорчука "Торгова війна і Україна" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".