UA / RU
Підтримати ZN.ua

Трамп відреагував на візит Кім Чен Ина до Китаю

Президент США підтвердив готовність зустрітися з північнокорейським диктатором.

Президент США Дональд Трамп висловив упевненість, що у глави КНДР Кім Чен Ина є можливість зробити кроки, необхідні для врегулювання ядерної проблеми та забезпечення миру в регіоні.

"Зараз у Кім Чен Ина є відмінний шанс зробити добре діло для свого народу й усього людства", - написав Трамп на своїй сторінці у Twitter у середу, 28 березня, коментуючи візит північнокорейського диктатора до Китаю.

Президент США підтвердив свою готовність зустрітися з лідером КНДР.

"Отримав повідомлення від Сі Цзинпиня, що його зустріч з Кім Чен Ином пройшла дуже добре, і Кім готується із зустрічі зі мною... Готуємося до нашої зустрічі!", - додав Трамп.

При цьому він вказав на неможливість послаблення санкційного тиску на КНДР у поточних умовах.

"Зараз, на жаль, максимальні санкції і тиск мають зберігатися", - підкреслив американський президент.

Як повідомлялося, 25-27 березня північнокорейський диктатор Кім Чен Ин відвідав Китай і зустрівся з головою Сі Цзіньпіном. Візит до Пекіна став його першим міжнародним візитом. Кім Чен Ин заявив про можливість ядерного роззброєння у разі зустрічних кроків з боку США та Південної Кореї.

Раніше повідомлялося, що президент США Дональд Трамп погодився з пропозицією лідера КНДР Кім Чен Ина про проведення зустрічі.

Як стало відомо у вівторок, 6 березня, Північна Корея погодилася ввести мораторій на випробування ядерної зброї і ракет, якщо Сполучені Штати почнуть із нею переговори. Також КНДР спершу чекає, що будуть усунені військові погрози у відношенні країни, і вона отримає гарантію безпеки.

З 2006 року КНДР провела шість ядерних випробування і десятки запусків балістичних ракет.

26 грудня минулого року США посилили санкції проти Північної Кореї. До цього, 22 грудня, Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила рішення про посилення санкцій проти Північної Кореї. У КНДР це рішення назвали "актом війни".

Детальніше про ядерну загрозу КНДР та її вплив на систему міжнародних відносин читайте в матеріалі Віктора Константинова "Корейська "корозія" режиму нерозповсюдження" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".