UA / RU
Підтримати ZN.ua

Торговий оборот між Китаєм і Росією в 2015 році скоротився на 27,8%

Обсяг експорту китайських товарів в РФ впав в минулому році на 34,4%, імпорт російської продукції в КНР знизився на 19,1%.

Офіційний представник Головного митного управління Китаю Хуан Сунпін заявив, що Торговий оборот між КНР і Росією за підсумками 2015 року скоротився на 27,8% до 422,7 млрд юанів (64,2 млрд дол).

Згідно з інформацією відомства, обсяг експорту китайських товарів в Росію впав в минулому році на 34,4% до 216,2 млрд юанів (32,9 млрд дол), а імпорт російської продукції в Китай скоротився на 19,1% до 206,5 млрд юанів (31,4 млрд дол).

"Минулий рік був порівняно складним і важким для міжнародної торгівлі. Ми вважаємо, що і цей рік буде деякою мірою таким же. Чи зможе ситуація в російсько-китайської торгівлі покращитися, залежить, по-перше, від економічної обстановки в двох країнах, по-друге, від стану справ у світі в цілому", - сказав Хуан Сунпин.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Китай без зброї відвойовує Центральну Азію у Росії. Однак дана економічна експансія може нести ризики для самої КНР: чим більше Пекін інвестує в регіон, який межує з Афганістаном, довгострокова стабільність якого знаходиться під питанням, тим вище ймовірність того, що він може бути втягнутий в рішення політичних, військових питань і в даному регіоні.

Раніше видання The Economist вже писало про конфлікт інтересів Москви і Пекіну щодо впливу на Центральну Азію. Зокрема, йшлося про те, що відносини Росії з Китаєм нерівноправні і вимушені. Західні санкції за війну проти України надовго заморозили відносини Росії з США і ЄС, змусивши Кремль обійняти Китай настільки сильно, наскільки це можливо.

Але нині китайські військові технології пішли значно далі вперед, ніж застарілі російські. І КНР став серйозним конкурентом в продажу зброї для Росії, яка почала втрачати покупців.

Видання Wall Street Journal сьогодні писало, що Китай і Росія не зможуть створити антизахідну "вісь". Як вважає видання, напередодні параду Перемоги 9 травня китайські державні ЗМІ звели російського лідера Володимира Путіна на один "п'єдестал" з президентом Китаю Сі Цзіньпіном. Але не варто обманюватися: Путін і Цзіньпін є однодумцями-націоналістами, які протистоять Америці. Однак китайський лідер діє як старший партнер.

Детальніше про "Шовковий шлях ХХІ століття" читайте в статті Надзвичайного і Повноважного посла КНР в Україні Чжана Сіюня "Один пояс - один шлях" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".