Звісно, прогнози не завжди збуваються, але люди продовжують активно «зазирати в майбутнє». Фактично щороку аналітики по всьому світу роблять свої прогнози, в яких передбачають, що принесе майбутнє. То що ж чекає на людство у найближчому десятилітті, прогнозує британська газета The Guardian.
Багато тенденцій передбачувані: автоматизація, штучний інтелект, кліматична криза та кліматична міграція, віртуальна реальність, зростання сили Китаю, криптовалюта, дистанційна робота тощо.
Мабуть, усі прогнози варто сприймати критично. Наприклад, компанія Mintel "прогнозує", що до 2030 року "великі корпорації будуть формувати транснаціональну політику" - те, що вони явно вже робили десятиліттями, або що до 2025 року "з'являться більш розмиті гендерні ярлики" – тенденція, яка також уже присутня. Тим часом 150 тенденцій, яким повинні слідувати інвестори у 2020-х роках за версією компанії Barclay’s, прогнозували, що мікроскопічні сенсорні системи не будуть розвиватися, так само як і криптовалюта, однак криптовалюта зараз переживають справжнє піднесення. Британська газета пропонує кілька ймовірних тенденцій, які може принести людству найближче десятиліття.
Універсальна політика дистанційної роботи
Віддалена робота завдяки пандемії COVID-19 відкрила тенденцію до необов'язкового відвідування офісу. Тепер, коли багато людей спробували працювати дистанційно, мало хто з них хоче повертатися до звичного режиму офісної роботи, витрачаючи час на дорогу до офісу. Відтепер географічні вимоги щодо пошуку талантів послаблюються і розширюються за межі міських центрів.
Кінець офісів відкритого типу
Попри те, що для багатьох людей було важко концентруватися на роботі у приміщенні, заповненому людьми, офіси відкритого типу завжди були найбільш поширеними. Однак на тлі пандемії коронавірусу запобіжні заходи не дозволяють великим групам людей збиратися в межах одного приміщення. Пандемія неабияк похитнула актуальність офісів відкритого плану.
Віртуальні поїздки на роботу
Як повідомляється, корпорація Майкрософт намагається розробити спеціальну функцію "віртуальної поїздки на роботу", яка передбачає чітке встановлення меж робочого дня. Компанія також співпрацює з додатком для медитації Headspace, щоб додати нову “функцію емоційного аналізу” стану працівників.
Розширена боротьба з викидами вуглецю
Так само, як інформація про склад продуктів харчування, дані про викиди вуглецю при виробництві товарів на упаковках стануть нормою. Це може бути використано для виправдання підвищення цін на певні товари, які «відповідають» за великий рівень викидів вуглецю.
Безготівкові біометричні платежі
Face ID може ініціювати безконтактні платежі Apple Pay. Згідно з прогнозами, у найближчому майбутньому система безготівкових біометричних платежів буде поширюватися масово.
«Лайвстрім шопінг», або «шопінг у прямому ефірі»
Шопінг у прямому ефірі уже надзвичайно популярний у Китаї. Такий вид покупок стане поширеним в усьому світі. «Процедура» передбачає, що відомі інфлуенсери демонструють товари в прямому ефірі в соціальних мережах, і ці товари мають особливі знижки та акції лише під час цього ефіру.
Кліматична міграція
Загострення кліматичної кризи змусить величезну кількість населення змінювати своє місце проживання. Така масова міграція спричинить напругу щодо розподілу ресурсів, прикордонних питань, культури та загальної безпеки мільйонів людей.
Повернення «до дикої природи»
Міста та передмістя намагаються активно «озеленити» свою територію, щоб компенсувати шкідливі викиди вуглецю. Враховуючи поставлені кліматичні цілі, можна припустити, що з часом викиди вуглецю будуть монетизуватися, а це буде мати вплив на землекористування в цілому, оскільки володіння незабудованими землями, засадженими деревами, стане вигідною та прибутковою справою.
Відмова від традиційних шляхів навчання
Оскільки пандемія змусила багатьох учнів у всьому світі перейти на дистанційне навчання і багато учасників освітнього процесу вже звикли до такого процесу, можна припустити, що в майбутньому попит на онлайн-освіту буде зростати. Окрім зростання популярності навчання в Інтернеті, процвітати буде і тенденція позашкільної індивідуальної освіти. Швидше за все, традиційний освітній процес буде неабияк реформований.
Втеча у фантастичні світи
Мабуть це не дивно, що глобальна невизначеність призвела до буму ескапізму, і всі ознаки вказують на те, що ця тенденція триватиме і в наступному десятилітті. Фентезі буде приймати різні форми, включаючи захоплюючі ігри та віртуальну реальність, а також посилення комерційного акценту на жанрах фантастичної літератури, тобто подальше зростання популярності фентезі.
Розмивання меж між вигадкою та реальністю
Іммерсивні фото, на які накладено багато фільтрів у стилі Instagram стануть широко поширеними і вийдуть за межі лише телефонів, якщо їх почнуть застосовувати через більш розвинуті системи доповненої реальності. Люди почнуть сумніватися у взаємозв’язку між віртуальною реальністю, вигадкою та реальним світом. Саме поняття реальності буде розмиватися ще більше.
Вихід із технологічної платформи
Останнім часом суспільство негативно реагує на вплив великих технологічних компаній, і ця тенденція буде посилюватися в майбутньому. Зростання дисбалансу потужності технологічних гігантів змусить споживачів платити за такі речі, як пошукова система, електронна пошта та VPN, щоб компанії не використовували їхні дані.
Блокчейн
Більш широке впровадження технологій блокчейну вплине на те, як люди зображатимуть свою особистість в Інтернеті. Великі протестувальні рухи вимагатимуть від влади прозорості, що сприятиме впровадженню технологій блокчейну із системами державного обліку.
Зростання впливу Китаю
Статус Китаю як економічного, політичного та культурного центру продовжуватиме свій неймовірний підйом. США ж навпаки, будуть і надалі втрачати роль глобального лідера, якщо вірити прогнозам. Китайські моделі споживання будуть задавати тон решті світу.
Роль техногігантів
Відносини між величезними корпораціями, ресурси яких можуть перевищувати навіть потужність деяких країн, особливо тих, які потребують зменшення боргу, призведуть до створення нових схем ухилення від сплати податків та складних питань міжнародної монополії.
Мода «в стилі Zoom»
Модельєри будуть розробляти помітно різні стратегії для одягу, що стосується верхньої частини тіла, яку видно під час відеоконференцій.
Зростання попиту на пластичну хірургію
Такі процедури, такі як хірургічна підтяжка обличчя, повернуть собі популярність. Згідно з прогнозами, послуги пластичної хірургії будуть дешевшати у майбутньому, і все більше людей будуть ними користуватися.
«Музика без мелодії» та смерть музичних жанрів
Так званий «спрощений» реп без мелодії ідеально підходить для озвучки вірусних відео у мережі TikTok. Така тенденція може поширитися на різні категорії музики.
Останнім часом люди все частіше обирають та шукають музику «за настроєм», а не за музичними жанрами. Крім того, межі музичних жанрів вже давно почали тенденцію до розмивання. Можна припустити, що поняття музичного жанру ставатиме все більш застарілим у найближчі роки.
Раніше журнал The Economist обіцяв, що 2021 рік буде непередбачуваним. А Saxo Bank запропонував власну серію «шокуючих прогнозів». Але чи закінчиться пандемія в найближчому майбутньому? Відповідь на це дає британська газета The Guardian. У 2020 році звичний світ несподівано стрімко і безжалісно став іншим. Мабуть, нічого схожого не було з часів аварії на ЧАЕС. Звичайні речі — спілкування з близькими, свобода переміщення, відвідини театру чи кіно — раптом стали розкішшю, змінили і форму, і зміст. Про те, які глобальні тенденції принесе 2021 рік читайте в статті Сергія Корсунського "Нудно не буде".