UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

Жалобні церемонії пройдуть у багатьох країнах світу. Особливі заходи заплановано на території меморіального комплексу Освенцим, який відвідають близько 120 колишніх в'язнів табору.

У понеділок, 27 січня, у річницю визволення радянськими військами в'язнів концтабору "Аушвіц-Біркенау" в Освенцимі, у всьому світі відзначають Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. В останній тиждень січня у багатьох країнах проходять жалобні церемонії. Особливі заходи, за традицією, проводять на території меморіального комплексу Освенцим.

У цьому році до колишнього концтабору вирушила найбільша за всю історію подібних заходів делегація парламенту і уряду Ізраїлю. До делегації також увійшли близько 30 ізраїльтян, які пережили Голокост, і журналісти.

Окрім офіційних делегацій, у пам'ятних заходах візьмуть участь близько 120 колишніх в'язнів табору. "Не можна забувати, що це 69-та річниця. Майбутня наступного року 70-та річниця, ймовірно, стане останньою круглою датою, яку ми будемо відзначати разом зі свідками того, що відбувалося у таборі", - розповів директор музею Петро Цивінський. За його словами, з кожним роком стає все складніше відслідковувати кількість живих ветеранів з числа солдатів, які звільнили табір. "Наразі у нас немає точних даних", - визнав він.

В газових камерах та крематоріях концентраційного табору "Аушвіц-Біркенау" фашистами було знищено понад мільйон євреїв, а також представників польської інтелігенції та радянських військовополонених. За різними даними, всього в таборі загинули від півтора до двох мільйонів осіб різної національності, у тому числі близько 15 тисяч радянських громадян. Концтабори в Освенцимі було звільнено 27 січня 1945 року. В боях за його звільнення загинули понад 200 радянських солдатів і офіцерів.

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту було встановлено Генеральною асамблеєю Організації Об'єднаних Націй в 2005 році - у 60-ту річницю визволення в'язнів Освенцима. Прийнята резолюція ООН 60/7 засуджує заперечення Голокосту і закликає всі країни вшановувати пам'ять жертв тієї трагедії. !zn

Читайте також:

Фільм Хічкока про Голокост вперше покажуть глядачам в 2015 році

Ізраїль вперше визнав "праведником світу" араба

Німеччина виплатить жертвам Голокосту мільярд доларів