У США суддя Емі Берман Джексон 15 травня відмовився закрити справу, порушену спецпрокурором Робертом Мюллером проти колишнього глави виборчої кампанії Дональда Трампа Пола Манафорта. Адвокати Манафорта, як підставу для припинення справи вказували на те, що вона нібито не пов'язана з розслідуванням втручання Росії в американські вибори 2016 року, повідомляє "Радіо Свобода".
Суддя столичного округу Колумбія погодився з Мюллером, заявивши, що справа проти Манафорта не є неприйнятною, незважаючи на те, що не пов'язана з виборами безпосередньо.
Манафорт звинувачений у зв'язку з його лобістської роботою для проросійського колишнього президента України Віктора Януковича в період перед початком його роботи керівником кампанії Трампа в середині 2016 року. Звинувачення проти Манафорта включають змову з метою відмивання грошей, змову з метою обману уряду США і відмову від реєстрації в якості лобіста іноземного уряду.
Сторона Манафорта заявляла, що справу має бути закрито на тій підставі, що Манафорт мав бізнес в Україні мінімум за два роки до виборів 2016 року. Суддя Джексон вказав, що для розслідувачів "логічно і доречно" з'ясувати стосунки Манафорта з колишнім президентом України Віктором Януковичем.
У січні 2017 розвідслужби США виступили із спільною заявою про те, що російська влада вела масштабну діяльність, намагаючись вплинути на хід президентської виборчої кампанії 2016 року.
При цьому розслідування, куратором якого є спецпрокурор Роберт Мюллер, щодо можливого втручання Росії у президентські вибори і таємні змови між кампанією Трампа і Москвою поки не встановило, чи вплинули дії Москви на результат виборів. Колишній керівник виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт є одним з ключових фігурантів у цій справі.
Президент Трамп постійно заперечує змову і називає розслідування "полюванням на відьом". Росія також заперечує втручання.
Сенатори США запитали Луценка про перешкоджання розслідуванню проти Манафорта. Демократам не подобається, що в Києві "хтось поступається принципами, щоб не розсердити Трампа".
У свою чергу, заступник генерального прокурора України Євген Єнін запевняв, що правоохоронці США не зверталися до Генпрокуратури по допомогу. Він додав, що жодних "заборон" виконувати запити про міжнародно-правову допомогу з США не існує в природі, а кращим свідченням цього є повернуті з США в Україну понад 600 тис. дол. США в рамках проваджень, пов'язаних зі згаданими у статті американського видання.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнерові Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення за 12 пунктами. Зокрема, їх звинувачують у змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях як незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей в рамках Закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів закордонних банківських рахунків. Значна частина звинувачення також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.