Ці документи прокурори передали команді спеціального представника Департаменту юстиції США Роберта Мюллера, який розслідує справу про втручання Росії у американські вибори в 2016 році. В них вказано, що Манафорт був допитаний ФБР у березні 2013 року і ще раз у липні 2014-го. Також його заступника Ріка Гейтса, який теж грав важливу роль у виборчій кампанії Трампа, допитали в ФБР у липні 2014 року.
Ці дані провокують питання про те, наскільки ретельно Трамп перевіряв кандидатів для роботи у своєму виборчому штабі і чи сказали Манафорт і Гейтс чиновникам про свої контакти з ФБР. Представники обох екс-учасників виборчої команди Трампа відмовилися коментувати цю інформацію.
Видання також пише про те, що ФБР допитувало радника з закордонної політики штабу кадидата-республіканця Картера Пейджа через його контакти з агентом розвідки Росії. Розмови з ним сталися в 2013-му, а також в березні 2016-го року, коли він став радником кампанії Трампа. Пейдж прокоментував, що нічого поганого не зробив і лише допомагав ФБР у розслідуванні діяльності російських шпигунів у Нью-Йорку.
Нещодавно під час судового слухання сторона обвинувачення відверто заявила, що підозрює Пола Манафорта в тому, що він міг бути "таємним зв'язковим" для Росії. І саме тому спецпредставник Департаменту юстиції США Роберт Мюллер так цікавиться його роботою в Україні і зв'язками, напрацьованими в ті часи.
Пол Манафорт протягом десятиліть вів бізнес, заснований на його відносинах з проросійськими політиками України та іншими європейськими політиками, а також перебував у контакті з ними, в той час, коли очолював передвиборний штаб Дональда Трампа. Після втечі Віктора Януковича в Росію, Манафорт продовжував консультувати "Оппоблок". У 2014-2015 роках політтехнолог 17 разів відвідав Україну. Раніше повідомлялося про те, що журналісти Associated Press знайшли докази отримання Манафортом коштів з "чорної каси "Партії регіонів"". Як зазначалося в матеріалі агентства, мова йде про виплати, здійснені в 2007 і 2009 роках.