UA / RU
Підтримати ZN.ua

США сподіваються, що масштабні санкції проти РФ через Україну все ж таки залишаться гіпотетичними

У Держдепі заявили, що йдеться про санкції, які США не наважилися вводити у 2014 році.

За словами спікера Держдепу США Неда Прайса, Сполучені Штати сподіваються, що масштабні санкції, які можуть запровадити проти РФ через ситуацію навколо України, залишаться гіпотетичними. Він також розповів, чи обговорюватимуться санкції під час зустрічі представників США та РФ у Женеві 10 січня.

«Ми сподіваємося, що масштабні та серйозні наслідки, з якими зіткнеться російська економіка, якщо агресія Росії щодо України продовжиться, залишаться гіпотетичними, тому що ми щирі у нашому бажанні продовжувати дипломатію та деескалацію», - процитували Прайс на сайті Держдепу.

За його словами, це ті обмеження, які США спеціально вирішили не запроваджувати у 2014 році через те, що вони мали б величезний вплив на економіку РФ. При цьому Прайс запевнив, що російська сторона розуміє, про що йдеться, коли США говорять про подібні санкції.

Також за словами спікера Держдепу, питання санкцій навряд чи займатиме важливе місце у переговорах між Сполученими Штатами та Росією у Женеві.

«Я не очікую, що на питанні про санкції сильно акцентуватиметься під час двосторонніх дискусій між першим заступником держсекретаря Венді Шерман та її російським колегою у Женеві у понеділок. І це саме тому, що це робота, яку ми виконуємо упродовж кількох тижнів», – додав Прайс.

Читайте також: Вторгнення Росії в Україну спричинить масштабні економічні санкції – МЗС Фінляндії

30 грудня президенти Джо Байден і Владімір Путін провели телефонну розмову. 2 січня відбулася розмова президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена.

Президент РФ Владімір Путін використовує шантаж «на високих ставках». Розмістивши військових поблизу кордонів України, Кремль висунув ультиматум, фактично закликаючи Захід погодитись на «переписування» геополітичного порядку в Європі на умовах Москви.

Для стримування агресора США обрали стратегію батога та пряника: обіцянку жорстких санкцій у разі «повномасштабного вторгнення» та переговори щодо «гарантії безпеки». Поки що Вашингтон робить ставку на дипломатію, відмовляючись відправляти своїх військових до України.

Водночас найбільше занепокоєння українських експертів викликає можливий примус України негайно реалізувати Мінські домовленості на абсолютно неприйнятних для неї умовах. Такий крок серйозно загрожує безпеці нашої країни.

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, про що домовилися і (не) домовилися американський, український і російський лідери, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз: