В Україні вже відомі про зміст положень, прописаних у відповіді США на проект Росії із гарантій безпеки в Європі.
Про це заявив офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс, випливає з трансляції на каналі Держдепу на YouTube.
Чиновник наголосив журналістам, що в документі обов'язково буде включена думка української сторони.
"Ми не тільки поінформували їх і ознайомили з тим, що буде в цьому звіті, а й прямо запитали їхню думку, а також включили її до цього звіту", - сказав Прайс на брифінгу.
Прайс при цьому застеріг від використання території Білорусі для того, щоб здійснити очікуваний напад РФ на Україну та назвав Росію "головним порушником Мінських угод", наголосивши на важливості самих домовленостей.
У своєму відеозверненні президент України Володимир Зеленський запевнив українців, що ситуація у країні перебуває під контролем.
26 січня у Парижі відбудеться зустріч політичних радників "нормандської четвірки" – Німеччини, Росії, України та Франції.
19 січня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що замість отримання від НАТО гарантій нерозширення на схід, яких вимагала Москва під час переговорів минулого тижня, РФ може погодитись на юридичне зобов'язання США не голосувати за вступ нашої країни до Альянсу. Він також зазначив, що Захід має відмовитись від підсумків Бухарестського саміту 2008 року. Тоді Україні та Грузії пообіцяли вступ до НАТО.
Тим часом Північноатлантичний альянс готує власні пропозиції щодо "гарантій безпеки" в Європі. Незабаром письмові пропозиції надішлють Росії.
Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях
- Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну";
- Олексія Іжака "Чи Путін відведе війська від України після переговорів зі США?",
- а про стратегію адміністрації Джо Байдена щодо стримування масштабної агресії Росії проти України читайте у статті Олександра Хари"Як Білий дім відповів Кремлю: навіщо Блінкен приїжджав до Києва";
- Україна, Великобританія та Польща створюють нове об'єднання. Що від нього чекати і що про нього відомо у статті Володимира Кравченка "Дружба проти Путіна".