Вісім сирійців прибули в Техас в пошуках притулку. З'явилася стурбованість громадськості через можливий незаконний наплив біженців на південь США, пише The Los Angeles Times.
"Якщо Європа ускладнить прибуття людей до країни, а США не будуть приймати біженців, то ми можемо очікувати, що люди будуть намагатися проникнути до нас іншим способом отримати притулок", - говорить Марк Розенблюм, представник імміграційної політика в Інституті міграційної політики у Вашингтоні.
Поки не відомо, скільки сирійців потрапили на південного кордон США з метою отримати притулок.
У вівторок, як повідомляє видання, дві сирійські сім'ї - двоє чоловіків, дві жінки і четверо дітей, дісталися до техаського міста Ларедо, після чого були передані в центр утримання біженців. "Вони шукають притулок. Там немає ніяких доказів того, що вони намагалися потрапити до нас нелегально", - сказав Шон Моран, представник прикордонників Сан-Дієго.
Також наголошується, що число сирійців, які шукають притулку в США, значно зросло в останні роки. Так, в червні цього року 104 приїжджих з Сирії подали заяву на отримання статусу біженця - ця цифра майже в два рази перевищує загальний показник за 2010 рік.
Сирійські мігранти, як йдеться в статті, намагаються все частіше приїхати в США через Мексику і Центральну Америку, особливо після терактів в Парижі. "Шукають будь-альтернативний спосіб дістатися до кордону Сполучених Штатів", - сказав Кхалілах Сабра, виконавчий директор американсько-мусульманського міграційного центру.
Як повідомив Марк Григорян, виконавчий директор Центру з вивчення імміграції, на цьому тижні вже була затримана групи сирійський біженців з підробленими грецькими паспортами. Він зазначив, що американські чиновники повинні чинити тиск на Мексику, щоб зупинити видачу віз сирійцям. Оскільки охочі потрапити в США повинні подавати заяву на території країни, куди вони направлялися безпосередньо.
Раніше в Білому домі повідомили, що всі біженці, які будуть прибувати на територію США, будуть проходити найвищий рівень перевірки. Зокрема, до перевірки біженців будуть підключені Національний антитерористичний центр, Антитерористичний центр ФБР, Департамент внутрішньої безпеки, Держдепартамент і Пентагон.
Повідомлялося, що губернатори не менше 24 штатів США відмовилися приймати сирійських біженців. Губернатори всіх штатів, крім одного, є представниками Республіканської партії.
За даними ООН, у жовтні кількість біженців, які прибули в Європу, перевищила 500 тисяч осіб - це в два рази більше, ніж за весь 2014 рік. При цьому більш 514 тисяч осіб прибули з моря. Тільки у вересні Середземне море перетнули близько 170 тисяч біженців. Ці дані є рекордним показником за місяць, а також вони в п'ять разів перевищують показники минулого року за цей період.
Для вирішення цієї проблеми в США створили групу по мігрантам з країн Північної Африки, які нахлинули в Європу. В Держдепі тоді відзначили, що на надання допомоги мігрантам Управління Верховного комісара ООН у справах біженців США виділили 26,6 мільйонів доларів.
Втім, проблема вироблення спільної міграційної політики в рамках ЄС має не тільки економічну і гуманітарну складову, але у більшою мірою схильна до політичних розбіжностей, наголошує у статті для DT.UA Олексій Коваль. Країни півночі і півдня Європи, країни "периферії" і ті, що розташовані всередині континенту, як і раніше відстоюють різні підходи.
Докладніше читайте у статті Олексія Коваля Європу захльостує вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".