UA / RU
Підтримати ZN.ua

Заразний штам "омікрон" може захистити нас від небезпечної мутації "дельта" – вчені

"Омікрон" витісняє штам "дельта", оскільки він може викликати імунітет, який нейтралізує "дельту".

Дослідження в Південній Африці передбачає, що новий заразний штам коронавірусу "омікрон" може витіснити небезпечний штам "дельта", оскільки зараження новою мутацією посилює імунітет до старого варіанту.

Дослідження охоплювало лише невелику групу людей і не було рецензовано, але воно показало, що люди, заражені "омікроном", особливо ті, хто був вакцинований, виробили підвищений імунітет до варіанта "дельта", пише Reuters.

У дослідженні взяли участь 33 вакцинованих та невакцинованих людей, які заразилися “омікроном” на його “батьківщині” – у Південній Африці.

Автори виявили, що нейтралізація "омікрону" збільшилася в 14 разів за 14 днів після вакцинації, але при цьому нейтралізація "дельти" збільшилася в 4,4 раза.

більшення нейтралізації штаму дельта в осіб, інфікованих омікроном, може призвести до зниження здатності дельти до повторного зараження цих осіб", - заявили вчені, які проводили дослідження.

Результати дослідження "узгоджуються з тим, що омікрон витісняє штам дельта, оскільки він може викликати імунітет, який нейтралізує дельту, роблячи повторне зараження дельтою менш ймовірним", - сказали вони.

За словами вчених, наслідки цього витіснення залежатимуть від того, чи є штам "омікрон" менш патогенним у порівнянні з "дельтою".

"Якщо це так, то частота важких захворювань COVID-19 знизиться, і інфекція може зміститися та стати менш руйнівною для людини та суспільства", - додали вчені.

Штам "Омікрон", вперше виявлений у південній Африці та Гонконзі в листопаді, відтоді поширився по всьому світу і загрожує переповнити лікарні в деяких країнах.

Читайте також: The Economist: Що штам "Омікрон" означає для світової економіки

 

Світ стикається з цунамі інфекцій, як зі штамом "Дельта", що переважає варіант останніми місяцями, так і з "омікроном", заявила глава відділу нових хвороб Всесвітньої організації охорони здоров'я Марія Ван Керкхове.

Поява нового штаму коронавірусу – новий виклик не тільки для охорони здоров'я України, а й для всього людства. Що за фрукт «омікрон» і чого від нього чекати Україні, читайте у статті Віктора Гавури «COVID-19: «омікрон» — нове випробування для України» у ZN.UA.