У Кремлі вважають, що політика Росії на Близькому Сході не залежить від того, чи збереже чинний президент Сирії Башар Асад свою владу чи ні, заявила прес-секретар Міністерства закордонних справ Російської Федерації Марія Захарова в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви".
"Ми ніколи не говорили, що збереження Асада є принциповим моментом російської політики в Сирії", − зазначила Захарова. Тим не менш, вона також рішуче виступила проти ідеї зміни режиму як вирішення сирійської кризи.
"Зміна режиму в Сирії зараз може стати регіональною катастрофою, що посилить наслідки громадянської війни, в результаті якої сотні тисяч людей загинули, а мільйони покинули свої домівки, ставши біженцями", − підкреслила прес-секретар МЗС РФ.
Він також підсумувала, що офіційна позиція Москви полягає в тому, що "доля президента Асада повинна бути вирішена сирійським народом".
Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявляв, що США і Росія ще не домовилися про долю Башара Асада.
В ніч з 29 на 30 жовтня у Відні пройшли переговори по врегулюванню сирійського конфлікту.
У переговорах взяли участь 19 делегацій, у тому числі з США, Саудівської Аравії, Туреччини, Ірану, ОАЕ, Катару, Йорданії, Німеччини, Франції, Єгипту, Італії, Великобританії, Іраку, Лівану і Росії.
У заяві за підсумками переговорів сказано, що в Сирії має бути сформовано перехідний уряд, що представляє інтереси всього народу, яке буде керувати країною до наступних виборів. Після виборів у країни повинна з'явитися нова конституція.
Конфлікт у Сирії придбав нові форми після початку повітряної військовою операцією Росії в Сирії 30 вересня після відповідного запиту президента країни Башара Асада, якого з моменту початку війни в Сирії в 2011 році Росія і Іран надають підтримку, у той час як країни НАТО і ЄС звинувачують режим Асада у військових злочинах і вимагають його відставки.
У середині жовтня ЗМІ повідомляли, що Іран відправив у Сирію військовослужбовців у кількості 2 тисяч солдатів. Метою надсилання було проведення спільних операцій при повітряної підтримки російської авіації.
Видання The Wall Street Journal писала, що у Росії та Ірану різні плани на Сирію. Для Москви, сирійська війна "вписується" в її глобальну стратегію створення "багатополярного" світу, в якому Росія має намір стати однією з ключових держав, у той час як США будуть втрачати своє лідерство.
Іран прагне підтримати національні сили оборони, а не сирійську армію. Іранські офіційні особи відкрито закликають до зміни режиму в Саудівській Аравії та інших монархіях Перської затоки, не кажучи вже про ліквідацію держави Ізраїль.