UA / RU
Підтримати ZN.ua

На Росію чекає унікальний удар по економіці – спецпредставник Путіна

Чубайс думає, що скоро станеться зміна світових еліт через революцію в енергетиці

Росія вирішила задуматися над переходом на альтернативні джерела енергії. І спецпредставник президента Росії зі зв'язків з міжнародними організаціями Анатолій Чубайс попередив про те, що через технологічну революцію у світі на РФ чекає унікальний удар по економіці.

Чубайс, який увійде в робочу групи уряду РФ "з адаптації російської економіки до глобального енергопереходу" - зниження попиту на традиційне паливо на тлі розвитку альтернативної енергетики, вважає, що нова технологічна революція протягом найближчого десятиліття призведе до глобальної перегрупування країн, і не пізніше кінця 2020-х років сформується нова світова еліта, передає російське агентство РБК.

"В силу унікальної ролі паливно-енергетичного комплексу в російській економіці, її природного і технологічного потенціалу та географічного положення таким же унікальним виявиться й удар, який буде завдано цією революцією по російській економіці, і можливості, які одночасно перед нею відкриваються", - йдеться в листі Чубайса, який запропонував зібрати конфіденційний семінар для обговорення нової технологічної революції.

Зазначимо, що у спецзвіті ООН щодо глобального потепління за 2018 рік мовиться, що підвищенням температури Землі навіть на півтора градуса спричинить величезні наслідки для планети, серед яких багатометрове підвищення рівня моря протягом сотень й тисяч років, а також масове вимирання флори та фауни.

Для зупинки глобальної зміни клімату та потепління планети країнам необхідно скоротити частку вугілля у виробленні електроенергії до менш як 2% до 2050 року. Країни "Великої двадцятки" так і не змогли домовитися про те, як це зробити.

На перші 20 економік світу припадає трохи менше половини від усіх викидів у світі. 

Читайте також: Через зміну клімату у світі не залишиться жодного безпечного місця — The Economist

Детальніше про ціну кліматичних змін читайте в статті Володимира Панченка та Наталії Резникової "Економіка після теплового удару".