UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росії знадобляться десятиліття, щоб повернути те, що вона втратила через прагнення Путіна до імперії та слави — The Hill

Автор вказує на те, що час не на боці Путіна.

Тепер, коли режим Башара Асада впав, аналітики й політики виявляють, що друг і захисник сирійського диктатора, Владімір Путін, також може бути вразливим. Деякі експерти — і особливо критично налаштовані росіяни та українці — місяцями наполягали на тому, що путінський режим набагато слабший і крихкіший, ніж здається.

Росії знадобляться десятиліття, щоб відновити те, що вона втратила через нарцисичне прагнення Путіна до імперії та слави. Тріщини в еліті вже помітні навіть на російському телебаченні. Розбіжності, як правило, носять непрямий характер і, як правило, уникають покладання провини на Путіна, вважає Олександр Мотиль, професор політології Ратгерського університету.

Читайте також: The Times з'ясувала, чому падіння режиму Асада є ударом для Путіна й викриває слабкість Росії

"Путін вдає, що він поза політичними суперечками, і, як кожен диктатор, чия влада тримається на балансі суперечливих елітних сил, він нацьковує групи та фракції одна на одну в надії, що їхня внутрішня боротьба відволіче їх від джерела проблем системи — від самого Путіна. Однак ця стратегія буде працювати лише до того моменту, поки ніхто не відкриє правду про нього, не вказавши на його справжню роль у цих проблемах", — пише Мотиль.

Мотиль зазначає, що наймудріша стратегія для України, Європи й нової адміністрації Трампа полягає в тому, щоб не поспішати з укладенням якоїсь недопрацьованої мирної угоди, яка лише продовжить термін життя Путіна. Натомість слід не поспішати, підтримувати Україну і чекати — на продовження руйнування режиму Путіна, економіки, військової та енергетичної бази, а також на неминуче падіння Путіна.

Читайте також: Падіння режиму Асада може ослабити позиції Путіна під час переговорів щодо завершення війни в Україні — CNN

Раніше газета The Wall Street Journal писала, що приниження Путіна в Сирії відгукується в Росії. У той час як представники вищої еліти Путіна не наважуються критикувати російську стратегію в Сирії, експерти з питань зовнішньої політики, близькі до Кремля, відкрито обговорюють негативні наслідки.