У російському Міністерстві закордонних справ грубо відповіло держсекретареві США Ентоні Блінкену, який раніше заявив, що «коли росіяни перебувають у вашому будинку, іноді дуже важко змусити їх піти». На слова Блінкена щодо введення сил ОДКБ у МЗС РФ відповіли у Telegram.
«Якщо Ентоні Блінкен так любить уроки історії, то нехай має на увазі наступний: Коли у твоєму домі опинилися американці, буває складно залишитися живими, не бути пограбованим чи зґвалтованим. Тільки цьому навчає нас не минуле, а всі 300 років американської державності. Багато чого із цього приводу розкажуть індіанці північноамериканського континенту, корейці, в'єтнамці, іракці, панамці, югослави, лівійці, сирійці та багато інших нещасних, кому не пощастило побачити у себе «дома» цих непроханих гостей», – заявили в МЗС країни-агресора.
Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади. Протести супроводжуються зіткненнями із силовиками, повідомляється про тисячі постраждалих. Протестувальники палять адмінбудівлі та захоплюють важливі об'єкти інфраструктури. Поліція застосовує спецзасоби та вогнепальну зброю.
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд і зняв свого попередника Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради безпеки (широкі повноваження цієї посади дозволяли Назарбаєву залишатися при владі за формального відходу від справ).
У всій країні запроваджено режим надзвичайного стану. Токаєв запросив на допомогу Організації договору про колективну безпеку. Напередодні рада ОДКБ ухвалила рішення направити до Казахстану Колективні миротворчі сили. Росія вже відправила до Казахстану своїх «миротворців» – підрозділи ПДВ та спецпризначення, які брали участь в окупації Донбасу та Криму.
Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.