UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радниця Пенса, яка чула телефонну розмову Трампа й Зеленського, йде у відставку

Невдовзі Вільямс розпочне свою роботу в Центральному командуванні Збройних сил.

Радниця віцепрезидента США у справах Європи Дженніфер Вільямс, яка давала свідчення під час розслідування у справі імпічменту Трампа, залишає посаду в Білому домі на два місяці раніше запланованого періоду, пише CNN.

Зазначається, що Вільямс була присутня під час телефонної розмови президентів США та України Дональда Трампа та Володимира Зеленського стосовно військової допомоги, після якої й почалася процедура імпічменту. Цей факт має прямий чи опосередкований вплив на дострокову відставку Вільямс.

"Дженніфер Вільямс, працівник Державного департаменту, подала заяву до віцепрезидента, щодо своєї дострокової відставки. Початковою датою відставки пані Вільямс був кінець березня. Офіс віцепрезидента оцінює її прохання", - зазначив начальник штабу Пенса Марк Шорт.

Вільямс планує розпочати чергову роботу на посаді заступника радника із зовнішньої політики Центрального командування США, яке здійснює нагляд за американськими військами на Близькому Сході та в Центральній Азії.

Відомо, що радниця віцепрезидента покидає посаду так рано задля того, щоб пройти певну підготовку, перш ніж відправлятися до Центрального командування Збройних сил.

Як повідомлялося, 16 січня в Сенаті стартував судовий розгляд у рамках процедури імпічменту.

З 13 по 21 листопада в Конгресі тривали відкриті слухання. На них свідчили тимчасовий повірений у питаннях США в Україні Вільям Тейлор і заступник помічника держсекретаря Джордж Кент, експосол США в Україні Марі Йованович, співробітники РНБ Олександр Віндман і Тім Моррісон, помічниця віце-президента Майка Пенса Дженніфер Вільямс, колишній спецпредставник Держдепартаменту Курт Волкер, голова представництва США в ЄС Гордон Сондленд та інші свідки.

За підсумками слухань Трампу пред'явили звинувачення у зловживанні владою і перешкоджанні роботи Конгресу.

Перед цим протягом місяця члени трьох комітетів нижньої палати Конгресу проводили розслідування щодо Дональда Трампа, підставою для якого стала скарга анонімного представника розвідувального співтовариства. Інформатор підозрює Трампа у використанні свого становища для втручання в президентські вибори 2020 року. У скарзі сказано, що президента США тиснув на президента України, наполягаючи на розслідуванні щодо Джо Байдена, ймовірного кандидата в президенти від Демократичної партії, і його сина Хантера.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Хари "Імпічмент Трампа: фінішна пряма".