Мітинг проти заходів жорсткої економії в центрі Афін переріс у заворушення і сутички з поліцією.
Зіткнення почалися біля будівлі парламенту, де на той момент вирішувалася доля пропозицій країн-кредиторів. Протестувальники в масках і шоломах закидали поліцейських пляшками із запальною сумішшю. У свою чергу правоохоронні органи застосували сльозогінний газ та світлошумові гранати.
В ході акції протесту під будівлею парламенту Греції було затримано близько 50 осіб. Крім того, за даними агентства АFP у сутичках отримали легкі поранення четверо поліцейських, а також два фотографи.
Незважаючи на демонстрації, парламент Греції схвалив угоду з Єврогрупою. За угоду проголосували понад 168 грецьких депутатів, проти - 49, ще 5 депутатів утрималися. Близько половини тих, хто проголосував проти є членами правлячої партії СІРІЗА.
13 липня лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Президент Європарламенту Мартін Шульц також зазначив, що тимчасовий вихід Греції з єврозони більше не є предметом обговорення, так як сторони просунулися в переговорах.
Греція не виплатила МВФ частину боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.
Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.