Страйком шахтарів «Білоруськалію» повідомив про зникнення ще одного зі своїх лідерів - Павла Сачка, передає «Радіо Свобода».
Під час останньої телефонної розмови з колегами Сачко сказав, що він з кимось спілкується.
Через деякий час він написав, що «відходить від справ» і пообіцяв вийти на зв'язок пізніше. Після цього з Сачком ніхто не зміг зв'язатися, його телефон зараз недоступний.
Це вже не перше зникнення лідера страйків на «Білоруськалій». 20 серпня зник зв'язок із Дмитром Куделевичем. Пізніше з'ясувалося, що він переховується від білоруських спецслужб на території України.
У страйкому підтвердили, що 20 серпня Куделевича затримали співробітники КДБ і доставили до відділку в Солігорську. Там він відпросився в туалет і втік через вікно. Під час затримання Куделевич непомітно залишив ключі від автомобіля в салоні. У кишені у нього був другий комплект ключів від автомобіля дружини, саме їх відібрали чекісти.
17 серпня працівники «Білоруськалій» і інші жителі Солікамська приєдналися до загальнонаціонального страйку - акції протесту проти фальсифікації виборів президента Білорусі. Близько 18:00 понеділка, 17 серпня, ведучий мітингу озвучив зі сцени вимоги, головна з яких - відставка Олександра Лукашенка.
У Білорусі вже 13-й тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян.
9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. Олександр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них вже вшосте. Згідно з офіційними даними ЦВК, він отримав 80%, а Світлана Тіхановском - 10% голосів виборців.
ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум п'ять протестувальників загинули. Десятки безслідно зникли.
Після цього було оголошено загальнонаціональний страйк, до якого доєдналися десятки державних підприємств.
Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян.
ЄС відмовився визнавати результати виборів і анонсував санкції проти чиновників режиму Лукашенка.
Олександра Лукашенка привітали з перемогою лише лідери РФ, Китаю, Вірменії і Молдови.
Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.