Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко зустрівся з новим генеральним секретарем Ради Європи Марією Пейчинович-Бурич і обговорив повернення російської делегації в ПАРЄ і шляхи подолання кризи довіри. Про це йдеться в повідомленні МЗС України.
"Сторони обмінялися думками щодо наслідків рішення, яке дозволило безумовне повернення російської делегації до Парламентської асамблеї РЄ в червні, і шляхів подолання кризи довіри".
Пристайко висловив сподівання на продовження конструктивного співробітництва з РЄ у сфері забезпечення аналізу національного законодавства на відповідність європейським нормам і стандартам.
Верховна Рада сформувала делегацію для роботи в ПАРЄ. До неї увійшли 12 депутатів: семеро представників "Слуги народу" і по одному депутату від "Голосу", "Європейської Солідарності", "Батьківщини", "Опозиційної платформи - За життя" і групи "За майбутнє". Головою делегації обрано Єлизавету Ясько з президентської фракції.
23 вересня у новій українській делегації заявили про те, що вони офіційно відмовилися від участі в осінній сесії ПАРЄ.
У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі. При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації: не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила всіх українських політв'язнів.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ. Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.
Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".