30 липня у столиці Нігеру Ніамеї, де нещодавно відбувся державний переворот, відбулася демонстрація прихильників військової хунти. Вони прийшли до будівлі посольства Франції, яка має традиційний вплив у регіоні, та намагалися потрапити всередину. Люди у натовпі тримали не лише прапори Нігеру, а я прапори Російської Федерації.
Відео, на якому зафіксований цей факт, розміщено у Twitter в акаунті Journalist Rafhaan.
Франція має у Нігері контингент у 1500 військових. Нігер, до держперевороту, під час якого був усунутий від влади демократично обраний президент Мохамед Базум, був ключовим союзником Європейського Союзу в боротьбі з нелегальною міграцією з країн Африки на південь від Сахари. У 2022 році Франція перекинула війська до Нігеру з Малі – після того, як її відносини з тимчасовою владою там зіпсувалися. Вона також вивела спецназ із Буркіна-Фасо на тлі аналогічної напруженості. Обидві країни є союзниками Російської Федерації і на їх території присутні найманці угруповання «Вагнер».
За даними BFMTV, у Нігері перебувають від 500 до 600 громадян Франції (не рахуючи військових).
«Будь-хто, хто нападе на громадян Франції, армію, дипломатів і французькі права, побачить, що Франція відповість негайно. Президент Республіки не потерпить будь-яких нападів на Францію та її інтереси», – заявили у Єлисейському палаці, реагуючи на спроби демонстрантів потрапити у будівлю посольства у Нігер, передає BFMTV.
Нагадаємо, що генерал Абдурахман Чіані оголосив себе новим лідером Нігеру. Саме очолюваний ним підрозділ президентської гвардії захопив та утримує президента Базума.
За даними видання The Times, державний переворот у Нігері, вчинений військовими, відкрив президенту РФ Владіміру Путіну «двері до Африки».
Саміт «Росія – Африка» є демонстрацією того , що Росія не ізольована, залишається глобальним гравцем, а її вплив зростає. Африка використовується Росією як «поле битви» зі США, Великою Британією, Францією – із застосуванням у якості проксі-сили «вагнерівців», які стоять за низкою режимів африканських країн. Африканські інтереси Росії аналізує Володимир Кравченко у статті «Війна з Україною: Навіщо Путін пішов до Африки» на ZN.UA.